شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

یک کارشناس اقتصادی در استان گلستان با مطرح کردن این سوال که به نظر شما بهترین جایگزین برای اقتصاد نفتی چه نوع اقتصادی هست، طی یادداشتی به این سوال پاسخ داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "مهدی نقوی" کارشناس مسائل اقتصادی در یادداشتی به جایگزین اقتصاد نفتی اشاره کرد.

وی در این یادداشت آورده است؛ امروزه با توجه به کاهش تقاضای بازارهای بین المللی نسبت به نفت و کاهش قیمت نفت و همچنین تولید سوخت‌های جایگزین مثل هیبریدی و خورشیدی در خودرو و سیستم گرمایشی و ... باعث شده است که سهم کمتری از بازارهای کشورهای جهان به نفت نیاز داشته باشند.

اگر روزی نیازی برای نفت در بازارهای جهان وجود نداشته باشد کشورهای متکی به نفت که اقتصاد نفتی دارند مثل ایران چه راهکاری برایشان وجود دارد !!!

آیا اقتصاد کشاورزی میتونه جایگزین اقتصاد نفتی شود !!!

آیا اقتصاد صنعتی میتونه جایگزین خوبی برای اقتصاد نفتی باشد !!!

آیا اقتصاد دانش بنیان میتونه بهترین جایگزین برای اقتصاد نفتی باشد ...!!!

اقتصاد دانش بنیان از این جهت میتواند جایگزین اقتصاد نفت شود که فقط بخاطر ارزش افرینی که ایجاد میکند میتواند جایگزین اقتصاد نفتی شود.

همچنین اقتصاد دانش بنیان که برگرفته از دانش ، تجربه و تخصص افراد جامعه است، میتواند بر پایه ایده استوار باشد.

ایده افراد که در زمینه های مختلف اعم از برق ، الکترونیک ، مکانیک ، شیمی ، پزشکی ، آی تی و ... که تولید هر محصول دارای ارزش افزوده بالا ، بازاری بکر ، منابع مالی کم به نسبت طرح های صنعتی ، نداشتن رقیب در بازار ، توانایی صادرات ، محصول بر پایه دانش ، تخصص و تجربه تولید خواهد شد و در بررسی انجام شده ، کشورهای برتر اقتصادی مثل سنگاپور ، مالزی ، کره ، ژاپن و ... عامل اصلی رشد اقتصادی شان توجه زیاد به اقتصاد دانش بنیان و استارت آپ ها بوده است.

این کارناس اقتصادی در ادامه یاددات خود آورده است؛ با توجه به تحقیقات انجام شده در حوزه اقتصاد، در آینده کسب و کار هایی موفق خواهند بود که بر اساس دانش و تخصص ایجاد شده اند ، نه بر پایه منابع مالی بدون دانش و تخصص.

وی آوردهاست؛ امروز جوانان ایرانی با توجه به دانش و تخصصی که دارند دست به تولید محصولاتی زنند که ارزش افزوده بالایی داشته است .

پارک های علم و فناوری در هر استان و مراکز رشد دانشگاهی سازمانهایی هستند که به افراد دارای دانش و تخصص برای تولید محصول دانش بنیان حمایتهای مالی و معنوی و همچنین به تجاری سازی محصولات کمک خواهند کرد .


پس بهترین جایگزین برای اقتصاد نفتی ، اقتصاد دانش بنیان هست .

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها   

+3 #1 علی 1395-10-13 13:16
درود بر جناب نقوی مشاور و کارشناس خبره اقتصادی .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید