شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

یک تحلیل گر مسائل سیاسی در باب حوادث روی داده در تهران و سخنان رهبر فرزانه انقلاب در باب این اتفاقات در پایتخت آورده است؛ ترور و تحریم، دو ابزار در هم تنیده دشمنی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "محمد ایمانی" تحلیل گر مسائل سیاسی کشور در یادداشتی آورده است؛ تحریم و ترور ، دو ابزار در هم تنیده دشمنی هستند. نشان به آن نشان که چهارشنبه گذشته در هیاهوی عملیات تروریستی داعش، سنای آمریکا با ۹۲ رای موافق و 7 رای مخالف ، "پیش‌نویس" طرح تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران را تصویب کرد.

بهانه این تحریم ها، برنامه موشکی ایران، و ادعای حمایت از گروه‌های تروریستی و نقض حقوق بشر است اما در واقع ضمن نقض برجام، تحریم های موجود را توسعه می دهد. قرار بود بررسی این تحریم ها در ماه آوریل (اردیبهشت ) انجام شود اما به گفته باب کورکر رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا " به خاطر نگرانی ها از تاثیرگذاری طرح بر انتخابات ریاست جمهوری ایران به تاخیر افتاد".

وی در ادامه یادداشت خود آورده است؛ تار و پود تحریم  و ترور در هم تنیده اند. چنان که به بهانه چالش هسته ای، امکان تولید رادیو داروی 850 هزار بیمار صعب العلاج و سپس انواع داروها را تحریم کردند. اما برای اتاق عملیات و فرماندهی ضد ایرانی در آمریکا، نه ترور اصالتا موضوعیت دارد و نه تحریم. صهیونیسم مسیحی ، 38 سال است که با وجود کاربست این دو حربه، به هدف راهبردی خود دست نیافته است. آخرین نقشه مشترک و به روز رسانی شده "سیا ، ام آی سیکس و موساد"، جنگ_هوشمند با هدف تغییر محاسبات و رفتار جمهوری اسلامی (بدل از تغییر ساختار) است.

"ایمانی" در یادداشت خود اظهار کرد؛ نفوذ و دستکاری در ارزیابی ها و محاسبات، حرف اول را در این نبرد پیچیده می زند. در واقع ، اگر جنگ_هوشمند ترکیب جنگ سخت و نرم است، بخش سخت این منازعه (تهدید، ترور، تحریم) صرفا ابزار و چاشنی عمل کننده برای جنگ_نرم است؛ یعنی آنجا که ایمان و اراده و امید یک ملت و تصمیم گیران و تصمیم سازان آن، آماج حمله اصلی است. بدین معنا همچنان باید فار اصلی جنگ دشمن را در حوزه نفوذ فرهنگی و سیاسی رصد نمود و مابقی اتفاقات را ذیل همان فاز تحلیل کرد.

تحلیل گر سیاسسی کشور خاطر نشان کرد: به راستی چه کسانی ملت ایران را در خدمت سیاست ارعاب آمریکا، از تحریم می ترساندند؟ آیا به خاطر سرنوشت همان طیف در ایران نبود که تصویب تحریم های جدید را تا پس ازانتخابات به تعویق انداختند؟ و آیا به علت مرعوبیت و رعب_افکنی (تروریسم سیاسی و رسانه ای ) همین طیف نیست که دشمن در 6 سال اخیر طمع کرده تحریم ها را تشدید کند؟ ملت ما از این دوست نمایان ضربه می خورد.

به قول حکیم ناصر خسرو :

روزی ز سر سنگ عقابی به هوا خاست

واندر طلب طعمه پر و بال بیاراست

...ناگه ز کمینگاه یکی سخت کمانی

تیری ز قضا و قدر انداخت بر او راست

بر خاک بیفتاد و بغلتید چو ماهی

و آنگاه پر خویش گشاد از چپ و از راست

گفتا عجب است اینکه ز چوب است و ز آهن

این تیزی و تندی و پریدنش کجا خاست

چون نیک نگه‌کرد و پر خویش بر او دید

گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید