شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

تحلیل گر مسائل اقتصادی در یادداشتی در باب وجود میلیون ها خانه خالی در کشور و همچنین وجود متقاضیان مسکن، آورده است: در خانه اگر کس است یک حرف بس است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "عطا بهرامی"، تحلیل گر مسائل اقتصادی کشور در یادداشتی در خصوص میلیون ها خانه خالی در کشور و همچنین مردمان بی خانمان، آورده است؛

حال که کابینه جدید در حال چیده شدن است بد نیست به یک مساله شاید مهم؛ در حد سرپناه و یخ نزدن از سرما برای بخشی از مردم؛ پرداخته شود، شاید وزیر آینده مسکن بتواند راهی برای حل آن بیابد.

از یک طرف میلیونها نفر در کشور خانه ندارند و باید با مستاجری و هزار مکافات بسازند البته اگر خیابان خواب نشده باشند، و از طرف دیگر میلیونها خانه خالی وجود دارد. خوب، ظاهرا مساله مهمتر از کمی مهم است، شد!

بدون شک نمی توان به مدیریت اقتصادی که باعث ظهور همزمان دو پدیده میلیونها بی خانه و میلیونها خانه خالی شده است آفرین گفت. به قول مرحوم عظیمی استاد فقید اقتصادی ایران؛ اقتصاددان کسی است که بتواند با یکی دو داده بفهمد در اقتصاد چه خبر است و چگونه اداره می شود. و چه بهتر که این داده ها از جنس توزیع فرصتها باشد.

ظاهرا فرصتها طوری توزیع شده که عده ای خانه های خالی دارند، به عبارت بهتر، خانه به وسیله حفظ ثروت تبدیل شده و کارکرد دیگری ندارد. چه معنی دارد خانه ساکن داشته باشد؟1 خانه که نیست خوب؛ آپارتمان است! برای سکونت که نساختیم و تازه طوری هم ساختیم که 15 سال بعد کلنگی محسوب میشه. هر انگشت مسئولان ده تا هنر میریزه!

عده ای هم خانه ندارند. چرا؟ چون لابد عرضه ندارند و الا در ایران زمین فراوان هست، جمعیت هم زیاد نیست و کشور هم ثروتمند است. حال چه کسی عرضه ندارد؟

گزینه اول: مردم

گزینه دوم: مسئولان

کدام صحیح است؟

به قول شاعر معروف: در خانه اگر کس است یک حرف بس است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید