شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

فعال فرهنگی استان گلستان به مناسبت روز خبرنگار در یادداشتی آورده است: نقش رسانه‌ها ‏و خبرنگاران در ایجاد وحدت، همدلی و غرور ملی ‏نقش بسیار بی بدیل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "محسن رایجی" از فعالان فرهنگی استان گلستان در یادداشتی به مناسبت روز خبرنگار آورده است: نقش رسانه‌ها ‏و خبرنگاران در ایجاد وحدت، همدلی و غرور ملی ‏نقش بسیار بی بدیل است.

متن کامل یادداشت بدین شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

«ن والقلم و ما یسطرون»

سوگند به قلم و آنچه می‌نویسد.

17 مرداد ماه «روز خبرنگار » یاد روز باشکوه تلاشگران عرصه اندیشه و قلم را به حضور  خبرنگاران عزیز استان و کشور تبریک عرض نموده وضمن پاسداشت خاطره شهدای اصحاب رسانه،جد و جهد شما عزیزان را در برافروختن چراغ اطلاع‌رسانی مستقل و مسئولانه ارج می‌نهم. بی شک،دستیابی به قله‌های پیشرفت،سربلندی و سعادت کشور ، مراقبت از منافع ملی و مصالح مردم و  آرمان‌های ارزشمند انقلاب اسلامی جز با حق‌جویی، صدق و مجاهدت در عرصه آگاهی ممکن نمی‌شود. از ایزد منان تداوم عزت و اهتمام مسئولانه شما را در روایت عشق، آزادی و حق گویی در عرصه آگاهی آرزومندم.

نوشتن نشانه ای از تمدن بشری است و انسان امروزی توانسته است رد پای تمدن ها و ایجاد و رشد و افول آنها را از طریق ‏خط و نوشتار دنبال کند. در دنیای امروز که رکن چهارم دموکراسی را مطبوعات آزاد می‌دانند جایگاه خبرنگاران جایگاهی قابل احترام و در خور ‏تقدیر است، رسانه ها در دنیای امروز همچون شمشیر ‏دولبه ای هستند که هر کلمه‌ای که نوشته می‌شود همانند سنگی است که ‏در ساختمان دوستی و دشمنی به کار می‌رود. ‏

چرا که نوشتن یک جمله کوتاه، دوستی‌های دیرینه را به دشمنی مبدل کرده و حتی سرنوشت کشورها را دگرگون ساخته ‏است‎.‎

امیر بیان و قلم مولی الموحدین علی علیه السلام  نمودار عزت و یا ذلت فرد را نوشته های او دانسته و می فرماید: نوشته ‏های شخص، تابلوی نمایان عقل و خرد و نشانگر فضل ‏و دانش اوست. (غرر الحکم، ص ۴۹) ‏

در برخی متون اسلامی  مرکبِ قلم اندیشمندان آگاه و متعهد، از خون سرخ شهیدان برتر دانسته شده، چرا خون شهید سیلی ‏عظیم و بنیان کن است، ولی قلم عالم سیل بند و ‏جهت بخش آن‎.

اصحاب قلم با انتشار اخبار امیدبخش جانی تازه را در رگ‌های جامعه تزریق‌ کرده و حیاتی دوباره به کالبد جامعه می‌دمند و از ‏این‌رو خبرنگاران علاوه بر بشارت و راهنمایی ‏جامعه می‌توانند طبیب‌ وار حیات جامعه را احیا کنند. ‎

از ظرافت‌های کار رسانه آن است که اخبار را صادقانه اما تلطیف‌شده به جامعه ارائه کنند، تا شدت ضربه خبر، مخاطب را ‏نیازرده و در عین حال از اخبار آگاه شود‎‏.

هفده مرداد سالروز  شهادت شهید محمود صارمی را نباید تنها یک واقعه تاریخی در ذهن به یاد آورد بلکه شهادت این ‏خبرنگار والا نشان رسالت خطیر خبرنگاران و اثرگذار ‏اطلاع رسانی صحیح و دغدغه مندانه در جامعه است.

امروز در جنگ نرمی که به سر می بریم خبرنگاران نقش حساسی برای آشکار کردن حق بر عهده دارند. نقش رسانه‌ها ‏و خبرنگاران در ایجاد وحدت، همدلی و غرور ملی ‏نقش بسیار بی بدیل است.

امروزه در عصر انفجار اطلاعات این حقیقت به خوبی اثبات شده است که، رسانه ها سهم و نقش قابل ملاحظه ای در انتقال ‏میراث فرهنگی و فکری بشری در میان ملل و ‏انسان ها دارا هستند‎.‎

در این جنگ رسانه ای بر خبرنگاران و رسانه‌های لازم است، عرصه را برای ورود فرهنگ  منحط و فاسد ابر ‏قدرت ها و ناتوی فرهنگی غرب تنگ کرده و با آگاهی دادن  ‏به افراد جامعه و مخاطبان نگذارند مرزهای فکری و جغرافیایی ‏ایران عزیز ‏‎ ‎جولانگاه دجلان رسانه ای شود.

از آنجائیکه رسانه‌ها و خبرنگاران در صف مقدم مبارزه با تهاجم و شبیخون فرهنگی هستند، سنگربانانی که وظیفه پاسداری ‏و حراست اندیشه را بر عهده دارند.

خبرنگار متعهد حلقه اتصال بین مردم و مسئولان بوده و در راستای به ثمر نشستن اهداف والای انقلاب اسلامی تا پای جان ‏تلاش می‌کند. شهدای عرصه رسانه و خبر ‏نمونه‌هایی بارز از جانفشانی مجاهدانه در این عرصه‌ها می‌باشند‎‏.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید