رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در خصوص آخرین روند تصویب لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون گلستان گفت: مخالف های بسیار سر سختی پشت این قضیه است که از جدی ترین مخالفان این لایحه می توان به استان مازندران اشاره کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "حسینقلی قوانلو" رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان گلستان در نشست خبری با خبرنگاران، ضمن ابراز امیدواری از تصویب لایحه ی منطقه آزاد اینچه برون در این باره گفت: تصویب لایحه ی یک فوریتی منطقه آزاد اینچه برون نشان دهنده ی این است که کفه ی ترازو به سمت موافقان سنگینی میکند و در حال حاضر این لایحه در حال بررسی در کمیسیون ها می باشد.

*مازندران، مخالف سرسخت ایجاد منطقه آزاد تجاری در گلستان

وی در رابطه با واکنش مخالفان منطقه آزاد اینچه برون در گلستان و کشور گفت: "مخالف های بسیار سر سختی پشت این قضیه هستند که از جدی ترین مخالفان این لایحه می توان به استان مازندران اشاره کرد".

"قوانلو" در ادامه افزود: بخش بزرگی از این مخالفان، مخالفان با دولت هستند، چون احساس انها این است که اگر این مناطق آزاد در 7 استان محروم اجرایی شود، دولت جایگاه بهتری پیدا خواهد کرد و با توجه به ایکه انتخابات نیز نزدیک است، مخالفت هایی رو در این زمینه شاهد هستیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در مورد پیگیری نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی در باب ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون در مجلس اشاره کرد و گفت: "الحق والانصاف نمایندگان این دوره از استان ما سخت در حال پیگیری هستند و فرق آنها با نمایندگان دوره ی قبل این است که روی کار آمداند و ایستادگی میکنند تا مصوبه را بگیریم.

*تکلیف منطقه آزاد اینچه برون حداکثر تا یک ماه آینده مشخص خواهد شد

همچنین این مقام عالی رتبه وزارت صنایع، معادن کشور در گلستان خاطر نشان کرد: تکلیف منطقه آزاد اینچه برون حداکثر تا یک ماه آینده مشخص خواهد شد.

"قوانلو" تاکید کرد: فراموش نکنیم نسبت به این لایحه حجمه های زیادی وجود دارد و مخالفان این لایحه متاسفانه تریبون های خوبی هم دارند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در ادامه سخنان خود در پاسخ به این سوال که علت این مخالفت ها چیست، تصریح کرد: آن ها عقیده دارند منطقه آزاد محلی برای واردات خواهد شد و واردات افزایش می یابد و رشدی در آن منطقه ایجاد نخواهد اما من کاملا مخالف هستم، چون اگر می گویید رشدی حاصل نخواهد شد، پس چرا در منطقه آزاد ارس شاهد پیشرفت چشمگیر بودیم، منطقه ی آزاد بندرانزلی نیز نمونه ی دیگری از ان است که شما اگر شهرک صنعتی بندر انزلی را مورد بررسی قرار دهید می بینید که چه پیشرفتی در این منطقه پس از تصویب منطقه آزاد حاصل شد.

وی افزود: برخی میگویند این امر به ضرر استان ماست، اما ما و جناب استاندار این ضرر را می پذیریم و اگر هم عقیده دارید در مورد واردات بد عمل میشود یا رعایت نمیشود، میتوان به راحتی با کنترل صحیح از این امر جلوگیری کرد.

*منطقه ازاد اینچه برون می تواند استان گلستان را متحول کند

"قوانلو" به این موضوع اشاره کرد که قطعا منطقه ازاد اینچه برون می تواند استان گلستان را متحول کند. ما بسیار به تصویب منطقه آزاد امیدواریم و کمیسیون اقتصادی به عنوان کمیسیون اصلی تا حدودی موافق هستند و امیدواریم در کمیسیون اصلی نیز تصویب شود.

وی در پایان از زحمات و پیگیری های استاندار در این رابطه گفت و افزود: استاندار گلستان، سخت پیگیر این موضوع اند و تمامی سفرهایشان به تهران مربوط به پیگیری این لایحه است.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها   

0 #3 کارشناس 1395-07-12 02:32
من پیشنهاد میدهم برای حل مسئله و خنثی سازی کارشکنی نماینده ساری.نمایندگان گلستان با نمایندگان غرب مازندران نامه ای را در جهت حمایت از مناطق آزاد اینچه برون و نوشهر تقدیم دولت کنند
نقل قول کردن
0 #2 کارشناس 1395-07-12 02:20
من فقط از مردم میخواهم بروند در گوگل جستجو کنند خلیج گرگان و اولین نتیجه در ویکیپدیا را باز کنند.عامل خشکی خلیج گرگان طبق مقاله دانشگاه فردوسی مشهد احداث بندر امیراباد در مازندران شرقی برای رقابت با بندر نوشهر.والسلام
نقل قول کردن
0 #1 شمس 1395-06-18 00:45
مازندران و مسئولین شرق استانی مازندران برای تحت تأثیر قرار دادن بندر صد ساله نوشهر کنار تالاب میانکاله در مسیر انتهایی جریان خزر و بیشترین محل رسوب گذاری خزر بندر امیراباد را علم کردند و هر روز کف امیراباد را کشتی لایروب میکند و باز پر میشود و کشتی رسوبات را در جلوی میانکاله تخلیه شده و وارد خلیج گرگان میشود.و باعث مرگ خلیج گرگان شده است
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg