petroshimiرییس هیات مدیه شرکت پتروشیمی گلستان از افزایش سود 20 درصدی سهامداران این شرکت خبر داد.

سرویس اقتصادی :: به گزارش پایگاه خبری کاسب امین ، ˈالتفات کامیابˈ روز یکشنبه در نشستی خبری افزود: عمده کارهای زیربنائی این پروژه انجام شده است که رشد 18 درصد داشته و مشکل عمده ما در بخش پول است.

به گفته وی، برای هر یک درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه بزرگ در استان قریب به 155 میلیارد ریال اعتبار نیاز است، زیرا حجم این پروژه بسیار بالا و ظرفیت های قابل قبولی دارد.

وی تصریح کرد: کل سهام و آورده مردم استان و سهامداران عمده این پروژه تنها 4 درصد کل هزینه های پیش بینی شده پتروشیمی می باشد، در صورتی که می بایست حداقل 10 درصد اولیه موجود باشد.

وی با اشاره به سه هدف و برنامه دولت در این پروژه گفت: بهره برداری سهامداران از سود سهام خریداری شده، توسعه استان گلستان با این پروژه ملی به عنوان استان تازه تاسیس و اشتغال برای جوانان تحصیل کرده ، از اهداف این پروژه بوده است.

کامیاب ادامه داد: امروز سود سهام و ارزش افزوده آن در حال انجام است، بطوری که در زمستان سال گذشته، پتروشیمی گلستان وارد فرابورس شد و امروز ارزش هر سهم این پروژه در فرابورس بین 2200 تا 3000 هزار ریال خرید و فروش می شود، که اگر پروژه طبق زمانبندی اولیه (45 ماه بعد از کلنگ زنی) پیش می رفت، امروز ارزش این سهام، بسیار بیشتر از این مسائل بود.

رییس هیات مدیره شرکت پتروشیمی گلستان افزود: امروز ارزش سهام اولیه به 3500 تا 4000 میلیارد ریال یعنی معادل 5/8 برابر سرمایه و آورده اولیه شده است.

به گفته کامیاب، سود و ارزش افزوده سهام این پروژه در حال افزایش است از این رو مردم به راحتی سهام خود را به خصوص به دلالان سهام نفروشند.

وی با بیان این که قیمت سهام در شرکت های مشابه بیش از 25 هزار ریال است، یادآور شد: انتظار می رود قیمت سهام پتروشیمی گلستان نیز بعد از بهره برداری به همین مقدار باشد.

وی با اشاره به تصویب وام ارزی پتروشیمی گلستان از مسئولان دولت و نمایندگان استان به ویژه ˈعیسی امامیˈ و حجت الاسلام ˈسید علی طاهریˈ نمایندگان مردم گرگان و آق قلا در مجلس تقدیر کرد و افزود: امید داریم تا با پشتیبانی و تداوم حمایت نمایندگان و مسئولان ارشد استان روند پرداخت وام ارزی به شرکت صنایع پتروشیمی گلستان شتاب گیرد.

کامیاب با اشاره به توافقنامه ژنو تصریح کرد: توافقنامه ژنو نیز در بند نخست خود به رفع تحریم بخش پتروشیمی اشاره دارد که خبر بسیار خوبی برای مردم و سهامداران شرکت صنایع پتروشیمی گلستان است که می تواند بسیاری از مشکلات پیشرو را برطرف کند.

رییس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی گلستان با اشاره به اینکه پتروشیمی از صنایع سودآور و اقتصادی است تصریح کرد: محصولات تولیدی این شرکت اعم از کود شیمیایی و آمونیاک به شدت مورد نیاز کشور و کشورهای همسایه در آسیای میانه و ترکیه، هند، چین و بسیاری دیگر از کشورها است.

وی یادآور شد: امیدوارم بعد از گشایش LC تا یک ماه دیگر و پرداخت بخش اول وام ارزی، در مدت سه سال و نیم این پروژه به بهره برداری برسد و سهامدارن از سود آن بهره مند شوند.

وی همچنین از خرید 30 میلیارد ریال سهام شرکت پترودشت از طرف سهام داران پروژه خبر داد و اضافه کرد: این پروژه برای دو هزار نفر به صورت مستقیم و پنج هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی می کند.

کامیاب گفت: از محل سودهی شرکت پترودشت گلستان، که در محل دفتر پتروشیمی گلستان می باشد، به هر یک از سهامداران 20 درصد سود سهام تعلق گرفته است که طی دو ماه آینده، برگه های سود سهام به درب منازل آنها ارسال خواهد شد.

لازم به ذکر است دو انبار 34 هزار متر مربعی با چهار متر ارتفاع برای نگهداری تجهیزات، سه کارگاه مونتاژ قطعات به ابعاد شش، دو و چهار هزار مترمربعی، 60 کیلومتر شمع کوبی، اتمام نصب اسکلت های خط انتقال، شمع کوبی نصب ماشین آلات اصلی، ساخت سازه ساب استیشن، کمیسیون برق رسانی و پیشرفت 65 درصدی خط تولید آمونیاک به عنوان قلب واحد، از بزرگترین پیشرفت های این پروژه می باشند.

احداث پتروشیمی از جمله طرح هایی بود که در دولت نهم کلید خورد ولی دولت نهم و دهم نتوانست طی عمر هشت ساله خود شاهد راه اندازی این مجتمع تولیدی باشد.

شرکت پتروشیمی گلستان با هدف تولید آمونیاک و اوره و در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی و با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی آغاز به کار کرد.

کلنگ اجرای مجتمع پتروشیمی گلستان در 24 آبان ماه سال 85 با حضور مسئولان کشوری و استانی در 10 کیلومتری شهرستان آق قلا در شمال گلستان به زمین زده شد و در پذیره نویسی آن حدود 94 هزار نفر شرکت کردند.

دیدگاه‌ها   

+1 #10 samad letafati 1395-06-19 12:55
با سلام.
ده سال است که مقداری سهام خریدم.
حتی یک ریال هم سود نگرفتم. برای فروش هم که مراجعه میکنم خدیدار نیست و باید ماهها در لیست انتظار بمانیم تا به همان قیمت بخرند. چرا دروغ میگویید ؟
نقل قول کردن
+1 #9 هادی 1395-06-16 09:23
با سلام.من از سال 86 مبلغ 1 میلیون سهام خریداری کردم اما از سود هیچ خبری نیست. ..آقا کجا بدیم.به کی باید بگیم تا به درد دل ما گوش کنن
نقل قول کردن
+3 #8 مهدی بزرگ بیگدلی 1395-06-07 21:20
ازسال 86 3000سهم پذیره نویسی کردم.هنوزنهاورا ق سهامم تعویض شده.ونه سوددریافت کردم.دلال نیزنیامده بخره.باباتکلیف ماراروشن کنید
نقل قول کردن
+1 #7 SoZan 1395-04-09 15:17
صد رحمت به دولت نهم و دهم که توانست کلید پتروشیمی را بزنه !! این دولت کلید دار چه کار کرده ؟ جز اینه بخوربخور راه انداخته با این افتضاح فیشهای نجومی!!
نقل قول کردن
-4 #6 borna 1395-03-09 18:20
نگران نباشید دوستان من که دلم روشنه .ان شاالله به لطف پروردگار درست میشه
نقل قول کردن
+8 #5 مهياررياحي قهفرخي 1394-11-26 21:27
باسلام وعرض ادب
از سال 86 تا كنون سهام گرفته ام هيچگونه پاسخگويي وجود ندارد - فقط برگه خدارا شكر ارسال شده مانده ام وراث ميخواهند منتفع سود وسهام اين پترو شيمي شوند ؟ وجدانن جواب دهيد
نقل قول کردن
+8 #4 حسین رضائ 1394-11-26 11:55
سلام من از سال ۸۶ مبلغ صد هزار تومان سهم خریدم تا کنون نه کسی تماسم را جواب داده و نه کسی در مورد تعویض اوراق یا سود سهام به من تماسی نگرفته فاصله من نیز دور است از زنجان لطفا مرا راهنمایی کنید
نقل قول کردن
+7 #3 Davod 1394-11-22 23:22
سلام.
سال ٨٦ صد تومن سهام گرفتم. الان. هيچ خبري نيست هم از سود هم. از شركت.
نقل قول کردن
+14 #2 محمودحاجي كلاته 1394-07-17 12:49
300000تومان سهام اژطريق اموزش وبرورش راميان خريدم وسندهم امده ولي ازسودخبري نيست دليلشو بفرماييد
نقل قول کردن
+23 #1 قمری 1394-02-23 10:54
سلام - من سال 86مبلغ 200هزار تومان سهام خریداری کردم ولی تا کنون خبری نشده و تلفن را هم پاسخگو نمی باشید -حداقل برای سهام داران احترام قائل شوید و جواب درستی بدهید و پاسخگوی تلفنهایشان باشید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg