روابط عمومی شرکت گاز گلستان

نزدیک به 2 سال است که یک شرکت ساخت دستگاه های فیلترسازی با تبلیغات گسترده و اغفالگر مبنی بر فروش دستگاه‌هایی مثل دستگاه تولید فیلتر هوای ماشین و با وعده‌های فریبنده و سوءاستفاده از بیکاری جوانان، مشتریان زیادی جذب کرده و به سودهای ناصواب سرشار رسیده‌ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین به نقل از گلستان ما، نزدیک به 2 سال است که یک شرکت ساخت دستگاه های فیلترسازی به نام "ماشین سازی توسعه تجارت آرام" با تبلیغات گسترده و اغفالگر مبنی بر فروش دستگاه‌های تولید فیلتر هوای خودرو و با وعده‌های فریبنده و سوءاستفاده از بیکاری جوانان، مشتریان زیادی جذب کرده و به سودهای ناصواب سرشار رسیده‌ است.

عبارت‌های فریبنده و جملات اغواگرانه، مضمون روزانه صدها آگهی در جراید و بروشورهای تبلیغاتی است که عواملش با استفاده از ظرفیت‌های مغفول جامعه و نیاز جوانان درصدد فریب جامعه و سوءاستفاده از مشکلات و بیکاری‌های نسل جوان هستند.

استفاده از تبلیغات دروغین و مصاحبه‌های استخدامی فریبنده و نیز استفاده از برخی بازاریابان خوش‌صحبت و منشی‌های فریبکار، روش و ترفندی است که در سال‌های اخیر بسیار مورد استفاده شرکت‌های نوپدید و اصولاً صوری قرار گرفته و مدیران این شرکت‌ها نه ‌تنها این اقدام را ناصواب نمی‌دانند بلکه معتقدند از روش‌های علمی و روانشناسی برای بازاریابی و فروش استفاده می‌کنند و کارشان غیراخلاقی نیست.

در یک سال گذشته شرکت "ماشین سازی توسعه تجارت آرام" در کرج، که البته به ادعای مدیرعامل و کارکنانش 10 سال سابقه فعالیت دارد بر حجم تبلیغات خود افزوده و در آن مدعی ساخت و فروش دستگاه‌های تولید فیلتر هوای خودرو و خرید تضمینی تولیدات است که در طی این یک سال باعث نارضایتی و شکایت تعدادی زیادی از جوانان جویای کار که فریب این تبلیغات را خورده اند، شده است

به گزارش گلستان ما، در ادامه داستان دو جوان گلستانی که فریب این تبلیغات را خورده و تمام دارایی خود را برای راه اندازی خط تولید فیلتر هوای خودرو در این راه گذاشته اند و حاصل آن پس از یک سال، چیزی جز پشیمانی نبوده است را از زبان خودشان می خوانید:

بهمن ماه سال گذشته بود که در سایت تبلیغاتی دیوار به یک آگهی با عنوان "شغل پردرآمد ، سرمایه کم ، درآمد بالا و سود عالی" برخورد کردم، این عنوان باعث شد که جذب آن شده و آن را مطالعه نمایم.

4

پس مطالعه این آگهی تصمیم گرفتم که پیگیر آن شوم و برای شروع با شماره تلفن های زیر این آگهی تماس گرفتم، خانم منشی شرکت گوشی رو برداشت و از وی در مورد جزئیات این آگهی سوال کردم.

منشی شرکت اظهار داشت که ما یک شرکت ساخت دستگاه های فیلترسازی با 10 سال سابقه فعالیت هستیم و براساس این آگهی شما با پرداخت 25میلیون و 500 هزار تومان برای دستگاه تمام اتوماتیک تزریقفوم PU و 24 میلیون تومان برای دستگاه چین کن کاغذ، این دستگاه ها را از شرکت ما خریداری می کنید و پس از خرید دستگاه، شرکت قرارداد خرید تضمینی تولیدات به مدت یک تا 5 سال (به دلخواه مشتری) با شما امضاء می کند، به این صورت که شرکت مواد اولیه ساخت فیلتر را در اختیار شما قرار می دهد و تولیداتی که شامل کاغذ چین شده و فیلتر هوای ساخته شده ماشین می باشد را از شما خریداری می کند.

پس از این توضیحات سوالی در ذهنم نقش بست و پرسیدم که آیا افرادی هستند که این گونه با شما قرارداد امضاء کردن که منشی جواب داد: بله

گفتم میشه شماره تماس یکی از آن ها که در نزدیکی استان ما (گلستان) هست را بدهید تا قبل از حضور در شرکت و انعقاد قرارداد، از این فرد تحقیق کنم.

منشی در پاسخم گفت: ما اجازه نداریم شماره مشتریانمون را در اختیار کسی بگذاریم شما حضوری به شعبه کرج شرکت مراجعه نمایید که در صورت صلاحدید مدیرعامل شرکت شماره این افراد را در اختیار شما قرار خواهند داد. از وی بابت توضیحاتش تشکر و خداحافظی کردم.

پس از آن با یکی از دوستان بسیار نزدیکم تماس گرفتم موضوع را با وی در میان گذاشتم وی نیز مانند من با شنیدن این توضیحات مشتاق پیگیری این موضوع شد و از من خواست تا از اصالت و اعتبار این شرکت اطمینان حاصل کنم و صحت گفته های فوق را بررسی نمایم تا برای انجام اقدامات بعدی به این شرکت مراجعه کنیم.

بلافاصله پس از اتمام تماس با دوستم، بار دیگر با شرکت ماشین سازی آرام(آرامکو) تماس گرفتم و جویای شماره ثبت این شرکت شدم که منشی شماره ثبت 479993 را به بنده اعلام کرد.

پس از جستجوی این شماره ثبت شرکت در سایت روزنامه رسمی (قوه قضائیه) و سایت سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور (سازمان ثبت اسناد و املاك كشور «قوه قضائیه») از وجود چنین شرکت با مشخصات اعلام شده توسط منشی، اطمینان حاصل کردم.

اما نکته ای که در این جا با اظهارات منشی تناقض داشت سابقه ثبت و تاسیس این شرکت بود.

وی اعلام کرده بود که این شرکت بیش از 10 سال سابقه فعالیت دارد و با مجوز رسمی به شماره ثبت اعلام شده در حال فعالیت است، در صورتی که زمان ثبت و تاسیس شرکت در سامانه های فوق طبق تصاویر ذیل 94/07/11 درج شده بود.

 5

5

5

بار دیگر با شرکت ماشین سازی آرام(آرامکو) تماس گرفتم و دلیل این تناقض را جویا شدم و منشی این گونه توضیح داد که این شرکت 10 سال است که فعالیت می کند و قبل از مدیر عامل کنونی شرکت پدر وی مسئول این شرکت بوده و پس از ایشان پسر وی یعنی "کسری آرام" به تازگی این شرکت را با نام "ماشین سازی توسعه تجارت آرام"  به ثبت رسانده است.

ما نیز باشنیدن این اظهارات خود را قانع کردیم و از شرکت وقت گرفتیم که حضوری برای مشاوره و عقد قرارداد مراجعه نماییم، که منشی شرکت 17 بهمن 94 را برای ما رزرو کرد.

هر روز برای رسیدن 17 بهمن و روزهای خوش پولداری و خلاصی از مشکلات مالی لحظه شماری می کردیم.

سرانجام روز موعود فرار رسید و با هزاران امید و آرزو آماده سفر شدیم، 16 بهمن با خانواده به سمت کرج حرکت کردیم و صبح 17 بهمن به کرج و شرکت ماشین سازی آرام(آرامکو) رسیدیم.

بعد از کلی انتظار سرانجام نوبت مشاوره به ما رسید و کلیت مشاور همان چیزی بود که منشی پشت تلفن به ما گفت.

پس از اتمام مشاوره از منشی شرکت خواستیم که از محل ساخت دستگاه ها بازدید کنیم.

پس از دریافت آدرس (کرج ـ جاده قدیم هشتگرد ـ کیلومتر ۱۰ ـ کوی صنعتی راز یک ـ پلاک ۹۴) به محل ساخت دستگاه ها مراجعه کردیم. اما به گفته تکنسین این کارگاه فقط کارگاه ساخت دستگاه چین کن کاغذ بود و در آن چند دستگاه آماده و نیمه آماده وجود داشت و خبری از ساخت دستگاه های تمام اتوماتیک تزریقفوم PU نبود.

موضوع را از تکنسین ساخت این دستگاه ها جویا شدیم که وی پاسخ داد: دستگاه تمام اتوماتیک تزریق فوم PU در کارگاه دیگری تولید می شود و باید آدرس آن را از خود شرکت بگیرید.

زمانی که من و همراهانم در حال بازدید از کارگاه بودیم کارگرها در حال انجام کار بودند، من نیز به بهانه شستن دستانم محل سرویس بهداشتی را جویا شدم، پس از بازگشت سرویس بهداشتی، متوجه شدم که همراهانم از کارگاه خارج شده و در خودرو منتظر من هستند، در این لحظه چیز مشکوکی نظرم را به خود جلب کرد آن هم عدم حضور کارگران در کارگاه بود.

آن زمان این احتمال را دادم که برای صرف ناهار به محل غذاخوری رفته اند و به سادگی از کنار آن گذشتم و به همراهانم پیوستم، اما حال به این نتیجه رسیدم که حرکات این کارگران صرفا نمایشی و برای قانع کردن افراد بازدید کننده از این کارگاه بوده است.

بعد از بازدید کامل از این کارگاه به شرکت مربوطه بازگشتیم و از مدیر مالی شرکت (خانم ش) آدرس محل ساخت دستگاه تمام اتوماتیک تزریقفوم PU جویا شدیم که منشی شرکت (خانم ش) در پاسخ به ما گفت: این دستگاه ها در یک کارخانه تولید می شود و هیچ کارخانه ای اجازه بازدید از خط تولیدش را نمی دهد!.

آن قدر "رویای روزهای خوش پولداری و خلاصی از مشکلات مالی" برایمان شیرین بود که این بار هم به زور خود را قانع کردیم و برای عقد قرادادی نحس آماده شدیم.

با معطلی چندین ساعته سرانجام آقای کسری آرام مدیرعامل شرکت "ماشین سازی توسعه تجارت آرام" افتخار داده و تشریف فرما شدند و پس از ملاقات با چند تن از مشتریان نوبت به ما رسید. 

پس از ورود به اتاق با وی در مورد بندهایی از قرارداد بحث و گفتگو کردیم و سرانجام با جابجایی و ویرایش برخی از بندهای قرارداد، به توافق نهایی رسیدیم، اما پس از چاپ و تغییرات مکرر در قرارداد براساس توافق انجام شده، یک مورد آن هم "معرفی مشتری جایگزین در صورت بروز مشکل برای فروشنده توسط شرکت" در ماده شرایط فسخ قرارداد ثبت نشد در صورتی که این موضوع برای خریدار لحاظ شده بود.

زمانی که از وی در مورد این موضوع سوال کردم ، گفت: این بخش توافق به صورت مرامی بین من و شماست. این بار هم به خاطر عجله و جلوگیری از فوت وقت، خود را قانع کردم و به حرف مردانه! وی اعتماد و قرارداد خرید دستگاه تمام اتوماتیک تزریقفوم PU به مبلغ 255 میلیون ریال را امضاء کردم.

141

در قرارداد زمان تحویل دستگاه توسط مدیرعامل شرکت از 17 بهمن به مدت 50 روز کاری و با کسر تعطیلات رسمی و غیر رسمی، 12 اردیبهشت 95 ثبت شد.

بعد از امضاء قرارداد و قبل از واریز وجه ودیعه به مبلغ 80 میلیون ریال، از وی در مورد دلیل ثبت شرکت در تاریخ 94/07/11 جویا شدم که برخلاف اظهارات منشی، وی از روی رایانه خود فایلی را باز کرد و نوشته ای شبیه استعلام سایت "سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور" که در فوق آمده است را به من نشان داد که در آن تاریخ ثبت شرکت مربوط به 10 سال گذشته بود و وی میخواست چاپی از این استعلام را به من بدهد که متاسفانه گفتم نیازی نیست ما به شما اعتماد داریم!.

وجه ودیعه 80 میلیون ریال را از طریق دستگاه کارتخوان واریز کردم.

101

(طبق قرارداد باید 70 میلیون ریال 18 بهمن، 70 میلیون ریال 19 اسفند 94 و 35 میلیون ریال روز تحویل دستگاه که 12 اردیبهشت 95، به حساب این شرکت واریز می کردم). (این واریزها در زمان مقرر و گاهی با تاخیر چند روزه طبق اسناد زیر انجام شده است).

101

101

131

در ادامه نسخه ای از قرارداد خرید تضمینی تولیدات را درخواست کردم که مدیرعامل شرکت با اعلام این که نسخه آماده آن را ندارد! از دادن آن امتناع کرد. (بعدها مشخص شد که قرارداد تضمینی خرید اصلا توسط شرکت ماشین سازی توسعه تجارت آرام(آرامکو) انجام نمی شود بلکه طبق توافقاتی که "اصلا نه مشاور، نه منشی و نه مدیر عامل شرکت آرام در طول بحث ها و گفتگوها اشاره ای به آن نکردند" این شرکت با شرکت تابان گستر خاوران دارد، این شرکت قرارداد تضمینی را با مشتریانی که از شرکت ماشین سازی آرام(آرامکو) خرید می کند، منعقد می نماید.)

"در چند ماه اخیر طی تماسی که با شرکت تابان گستر خاوران داشتم، این شرکت محصولات شرکت ماشین سازی آرام و فیلترهای تولید شده با دستگاه های این شرکت را استاندارد نمی داند و یک شرکت ماشین سازی دیگر را معرفی نمود."

پس از عقد قرارداد با هزاران امید و آرزو به استان سر سبزمان گلستان و شهر گرگان بازگشتیم و با رویای شیرین پایان روزهای بی پولی و مشکلات مالی سال جدید را آغاز کردیم و به انتظار روز تحویل دستگاه نشستیم.

سرانجام (12 اردیبهشت 95) روز تحویل دستگاه و واریز 35میلیون ریال باقیمانده فرار رسید و بعد از گذشت 7 روز (19 اردیبهشت) با شرکت تماس گرفتم و از مدیر مالی شرکت خانم(ش) در مورد این که چند روز از زمان تحویل دستگاه گذشته ولی خبری از سوی شرکت مبنی بر تحویل دستگاه نیست؟، سوال کردم و گفتم که می خواهم آخرین مرحله واریز وجه را انجام دهم و طبق قرارداد وجه آخر باید در روز تحویل واریز شود، که وی در جواب گفت: "زمان تحویل دستگاه شما به دلایل مختلف به اول تا 15 خرداد موکول شده است شما وجه را واریز کنید که در زمان تحویل با مشکل حسابرسی مالی و عقب افتادن زمان تحویل روبرو نشوید".

با این اظهارات و با ترس از این که در زمان تحویل دستگاه با مشکل روبرو شویم از همان لحظه شماره حساب را از وی گرفته و وجه را به وسیله همراه بانکم واریز و شماره مرجع تراکنش را جهت ثبت در نسخه قرارداد نزد شرکت، به وی اعلام کردم.

5

یکم خرداد فرا رسید 

شرکت: دستگاه شما 10 تا 15 خرداد تحویل داده می شود!.

15 خرداد هم از راه رسید

شرکت: تحویل دستگاه شما به اوایل تیر موکول شده است!.

اوایل تیر هم آمد و به اواخر نزدیک شد

شرکت: تکنسین شرکت، طرح ساخت دستگاه های تمام اتوماتیک تزریقفوم PU به همراه 200 میلیون تومان وجه نقد برداشته و متواری شده است و فعلا زمان دقیقی برای تحویل دستگاه شما مشخص نیست!.

15 مرداد ماه شد و طی تماسی که با شرکت داشتم آن ها اعلام کردند که دستگاه شما یک ماه دیگر تحویل داده می شود، در اینجا بود که به مدیر داخلی شرکت خانم(ن) اعلام کردم که با درج خبر شما در سایت ها و خبرگزاری ها از این سواستفاده شما پرده برداری خواهم که با واکنش تند و طلبکارانه وی روبرو شدم!.

خانم(ن) با کمی صحبت، بنده از انجام این کار منصرف کرده و بنده قول داد در صورتی که دستگاه ما تا آخر مرداد ماه تحویل ندهد، اقدامی را برای برگشت وجه واریزی ما انجام دهد.

آخر ماه هم رسید ولی خبری از تحویل دستگاه نشد و طی تماسی که با شرکت داشتم درخواست کردم که قرارداد فی مابین ما فسخ شود که مدیرمالی شرکت خانم(ش) اعلام کرد که طبق بندی "که فقط برای خریداردر زمان عقد قرارداد ثبت شد"، در صورت اعلام انصراف از خرید دستگاه و فسخ قرارداد، مشتری باید یک نفر را به عنوان جایگزین معرفی نماید و در مقابل شرکت هیچ گونه مسئولیتی را برای جایگزینی یک مشتری جدید ندارد" (توافق مرامی مدیرعامل شرکت هیچ).

در اینجا بود که به این فکر افتادم امتیاز دستگاهم را در سایت های آگهی مانند دیوار و شیپور قرار دهم، که پس این اقدام، تعداد زیادی از افراد خواننده این آگهی با من تماس گرفته و جزئیات آن را جویا شدند و پس از شنیدن اظهارات من میخواستند برای اطمینان بیشتر کمی تحقیق نمایند که متاسفانه به دلیل سابقه بدی که شرکت "ماشین سازی آرام" در طی یک سال گذشته از خود به جای گذاشته است، تمام مشتریان جذب شده توسط من، از خرید این دستگاه منصرف می شدند.

بعد از گذشته چندین ماه تصمیم گرفتم که حضوری به شرکت مراجعه کنم در زمان حرکت متوجه شدم که شرکت از شهر کرج به شهرک صنعتی هشتگرد به آدرس درج شده در اطلاعیه ذیل انتقال یافته است.

2

با حضور در شرکت و بازدید از کارگاهی که در آن پر از اسکلت خالی ساخته شده دستگاه تمام اتوماتیک تزریق فوم PU و یک دستگاه نیمه آماده که تصویر آن در ذیل آمده و صحبت های بی نتیجه با مدیر مالی شرکت خانم(ش)، با دست خالی به خانه برگشتم.

3

در ادامه کار به واسطه دوستی که در زمان عقد قرارداد با وی آشنا شدیم، که وی هم دل خوشی از از دو شرکت آرام و تابان گستر ندارد، مشکلات به وجود آمده را با کسری آرام مدیرعامل شرکت آرام در میان گذاشتیم که وی به مدیر مالی شرکتش خانم(ش) دستور داد یک نفر را از طرف شرکت جایگزین نماید و وجه دریافتی از بنده را بازگرداند.

از زمان اعلام این دستور قریب به دو ماه میگذرد و تا کنون صدها بار هم با خانم(ش) تماس گرفتم ولی وی جز این که اعلام کند خبری از مشتری نیست، بنده را دست به سر می کند در صورتی که طبق اظهارات یکی از کاربران یک سایت معرفی مشاغل به نام آقای موسوی،(تصویر کامنت وی در ادامه آمده)، که بنده خدا هم مانند ما گول پرسنل و دفتر و دستک این شرکت را خورده است، به تازگی(شرکت از اول آبان ما به شهرک صنعتی هشتگرد منتقل شده است) با شرکت آرام قرارداد امضاء کرده است.

1

حال که به سالگرد عقد این قرارداد نحس که تصویر آن در زیر آمده است نزدیک می شویم؛ نه خبری از پولمان هست و نه خبری از یک مشتری جایگزین.

G5

لازم به ذکر است؛ طبق آخرین اتفاقات رخ داده در این شرکت، خانم(ن) مدیر داخلی شرکت و آقای(م) تکنسین آن به دلایل مختلف با این شرکت تسویه حساب کرده و برکنار شده اند و طبق آخرین شنیده ها از این شرکت، قرار است در بهمن ماه امسال دستگاه های تزریق فوم PU آماده تحویل شوند که با توجه اخراج آقای(م) تکنسین این شرکت، این شنیده ها حالا حالاها تحقق نخواهد یافت.

و نکته دیگر این است که تمام حساب های "کسری آرام، مدیرعامل شرکت ماشین سازی توسعه تجارت آرام" در بانک ملت از شهریورماه 95 از طرف اداره مالیات به علت بدهی مالیاتی مسدود شده است.

همچنین منحل بودن این شرکت در سایت سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور(سازمان ثبت اسناد و املاك كشور «قوه قضائیه») که در ادامه تصویر آن را مشاهده می نمایید، از اتفاقات رخ داده برای این شرکت است.

5

در کل این شرکت اوضاع خوبی ندارد و با توجه به حجم بالای شکایت و بدهی مالیاتی، این شرکت کماکان آزادانه به کار خود ادامه می دهد و سعی دارد با تبلیغات گسترده و جذب مشتریان جدید، مشتریان قبلی خود را راضی نماید و به عبارتی از این کلاه به این کلاه کند تا کمی از مشکلات خود ابرطرف کند.

شما می توانید با سر زدن به دادگستری و کلانتری شهر هشتگرد از تعداد شکایات مشتریان این شرکت مطلع شوید. 

با یک حساب سر انگشتی متاسفانه این شرکت هر روز قراردادهای زیادی را امضا کرده و به زودی شاهد بیشتر شدن شکایات خواهیم بود . 

امیدوارم شما هم مانند افرادی چون ما که رویای روزهای خوش پولداری و خلاصی از مشکلات مالی  داشتیم به اطلاعاتی که کارمندان این شرکت به ما دادند، اکتفا نکنید .

امیدوارم شما خواننده عزیز مراقب سوء استفاده شرکت هایی که وعده خرید تضمینی می دهند، باشید .

در ذیل برخی مطالب که در مورد این شرکت در فضای مجازی یافت می شود آورده شده است:

خبر آنلاین: شرکت های کارآفرین خانگی، کلاهبردارهستند؟

شاکیان شرکت آرام ( آرامکو )

فیلترهای هوای این شرکت‌ها را نخرید

کارافرینی با طعم کلاهبرداری در فیلترسازی ارامکو

ضمانت خريد يا ...؟

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg