معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: لازم است تولید کنندگان، تولیدات صادرات محور تولید کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "درویشعلی حسن زاده" معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ،معدن و تجارت گلستان در سیزدهمین جلسه کمیته پایش تجارت خارجی استان ضمن بیان مطلب فوق گفت: مسائل ومشکلات و راهکارها در حوزه کیفیت محصولات صادراتی باید از سه منظر استانی، ملی و فراملی بررسی گردد.

وی افزود: اهمیت دادن به موضوع بسته بندی که البته در تجارت نادیده گرفته شده است، نیازمند آموزش و سرمایه گذاری است و مشتریان خارجی به محصول بسته بندی شده ایران اعتماد ندارند، آنها تصور می کنند کالای بسته بندی شده ایرانی خلوص و کیفیت لازم را ندارد یا میزان تقلب در آن زیاد است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: صدور کالاهای بی کیفیت به ویژه محصولات کشاورزی باعث از دست رفتن برخی از بازارهای هدف شده است.

"حسن زاده" گفت: ارائه آموزش های لازم توسط اتاق بازرگانی قبل از صدور کارت بازرگانی یا تمدید کارت ضروری است.

وی همچنن در این جلسه گفت: یکی از دغدغه های تجار و بازرگانان بحث رقابت ناسالم در بازار هدف در بین تجار است و این رقابت با پایین بودن کیفیت جنس ایجاد می شود که در کوتاه مدت جواب می دهد ولی در دراز مدت به کل صادرات کشور آسیب می رساند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان خاطر نشان کرد: نظارت دقیق و همزمان سازمان های مرتبط همانند گمرک و استاندارد و جهاد کشاورزی بر محموله های صادراتی می تواند در روند صدور صادرات باکیفیت تر کمک کند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

dgfgdfg