رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: امسال بیش از ۲ میلیون دلار فرش دست‌باف از استان گلستان صادر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "مهدی ساوری" رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در حاشیه جشنواره فرش دستباف در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بافندگان گلستانی امسال بیش از 25 هزار مترمربع فرش تولید کردند که 15 هزار متر مربع آن به ارزش بیش از 2 میلیون دلار صادر شد.

وی افزود: بیش از 70 هزار نفر در استان گلستان در کار تولید فرش مشغول هستند که سالانه دست‌بافت‌های آنها به کشورهای اروپایی، عربی و امریکایی صادر می‌شود و سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان برای توانمندی تولیدکنندگان فعالیت‌های مختلفی را در استان انجام داده است.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان تصریح کرد: بازدید از کارگاه‌های فرش دست‌باف استان یکی از اقداماتی است که در راستای حمایت از فعالان این بخش انجام می دهیم تا از نزدیک با مشکلات تولیدکنندگان این بخش آشنا شده و برای رفع آنها در سطح استان و یا کشور اقدام نمائیم.

"ساوری" گفت: برگزاری کارگاه آموزشی برای آشنایی تولیدکنندگان با تولید، بازاریابی و فروش فرش دست‌باف با استانداردهای نوین و روز از جمله دیگر فعالیتهای این اداره از ابتدای سال تاکنون بوده است.

وی شرکت و دعوت از تولیدکنندگان در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی را از برنامه های توسعه فرش دست‌باف در استان برشمرد و افزود: برگزاری المپیاد دانش‌آموزی در اوایل بهمن در استان، معرفی تولیدکنندگان به صندوق کارآفرینی امید برای استفاده از تسهیلات ارزان قیمت و جشنواره گره‌ زرین برای معرفی برترین تولیدکنندگان و فعالان این عرصه از دیگر برنامه‌های استان در این حوزه بوده است.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان تصریح کرد: در جشنواره گره زرین که روز گذشته در 4 قسمت طراحی ، رفوگری ، رنگرزی و بافندگی برگزار شد برترین‌ها معرفی شدند و در ادامه این مسیر نخستین نمایشگاه ملی فرش دست باف در استان گلستان برگزار می‌شود.

"ساوری" تاکید کرد: در نخستین نمایشگاه ملی فرش دستباف استان گلستان ، تولید کنندگان 7 استان کشور تولیدات خود را به نمایش می‌گذارند و این نمایشگاه از 26 تا 29 بهمن در محل دائمی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان برگزار می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: این نمایشگاه با رویکرد معرفی توانمندی‌های تولیدکنندگان فرش دست‌باف در سطح استان و آشنایی مردم با استفاده از فرش دست‌باف برگزار می گردد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg