معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان با بیان اینکه از گذشته فرش در استان گلستان جایگاه ویژه‌ای داشته، گفت: مصداق عینی اقتصاد مقاومتی تولید و عرضه فرش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "محمود ربیعی" معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان در حاشیه افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و صنایع وابسته و جشنواره گره‎زرین استان گلستان که در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان گلستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه نخستین نمایشگاه فرش در استان گلستان است اما آخرین نخواهد بود و در سال‎‎های آینده با کمیت و کیفیت بهتر و با حضور  پررنگ‎تر فعالان این عرصه برگزار خواهد شد.

وی افزود: فرش گلستان برندی ملی و جهانی است و گرگان به عنوان مرکز استان می‎تواند بخش عظیمی از این نمایشگاه را به خود اختصاص دهد.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره "نیازی" پدر فرش ترکمن ایران اظهار داشت: "نیازی" های زیادی در استان گلستان وجود دارند که می‎توانند باعث پیوست فرهنگی فرش ترکمن و ایران شوند.

"ربیعی" تاکید کرد: این نمایشگاه نه تنها برای عرضه فرش، بلکه برای معرفی فعالان و استعدادهای صنعت فرش استان باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی یادآور شد: نباید تنها به یک بازار در حوزه فرش اکتفا کنیم و باید به دنبال بازارهای جدید باشیم و امیدواریم هنرمندان و فعالان عرصه فرش ‎دستباف استان گلستان در این حوزه و خوشه فرش با بهره‎گیری از فرصت‎های این نمایشگاه توانمندی‎های خود را به نمایش بگذارند.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان اظهار کرد: مصداق عینی اقتصاد مقاومتی تولید و عرضه فرش است و فرش و اقتصاد فرش در قالب اقتصاد پایدار خانوارهای گلستان از قدیم مد نظر بوده و امروز می‎تواند از رونق و جایگاه بهتری برخوردار باشد.

ربیعی در پابان تاکید کرد: باید این نمایشگاه را غنیمت بشماریم و با ارزیابی محصولات فرش و صنایع وابسته به آن در این نمایشگاه نقاط قوت و ضعف خود را بررسی کنیم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg