سیزدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی ماشین آلات کشاورزی با حضور شرکت های معتبر داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی گرگان برگزار می شود.

رییس انجمن ارگانیک کشور با بیان این مطلب که ورود محصولات ترا ریخته به کشور به سلامتی مردم ضربه وارد می کند و دولت باید از ورود این محصولات جلوگیری کند، افزود: باید از تولیدات داخلی و ارگانیک حمایت شود تا به سلامت جامعه کمکی کرده باشیم.

مدیر جهادکشاورزی رامیان از صادرات 950 هزار دلاری آلو قطره طلا از شهرستان رامیان به عراق خبر داد و گفت: برای اولین بار، 100 تن آلو شابلون به مقصد قطر از خان ببین گلستان بارگیری و ارسال شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان با بیان این مطلب که این نهاد به دنبال کشت محصول چغندر در وسعتی بالغ بر 5 هزار هکتار از مزارع استان است افزود: با کمک سرمایه گذاران و بخش خصوصی، یک کارخانه قند در استان ایجاد می شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان از پرداخت 5 میلیارد تومان تسهیلات برای پرورش و تولید گل های آپارتمانی در استان خبر داد و گفت: این طرح در سراسر کشور اجرا می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان از خرید گندم کشاورزان گلستانی به میزان یک میلیون و پنجاه و سه هزار تن خبر داد و گفت: عملیات خرید گندم از کشاورزان گلستانی همچنان ادامه دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با بیان این مطلب که میزان قرارداد کشت آفتابگردان در گلستان به 2 هزار و یکصد و هفتاد و چهار هکتار رسید، گفت: دانه آفتابگردان یکی از با ارزش ترین دانه های روغنی بوده و روغن آفتابگردان در حدود 30 درصد کل روغن های نباتی تولید شده در جهان را تشکیل می دهد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کلاله از برداشت 56 هزار و نهصد و هشتاد و شش هکتار گندم در کلاله خبر داد و گفت: تنها کمتر از یک درصد از مزارع گندم در این شهرستان باقی مانده است که برداشت نشده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان آزادشهر استان گلستان از اجرای طرح آزمایشی کشت نشاء پنبه در سطح یک و نیم هکتار از مزارع این شهرستان همزمان با سراسر استان خبر داد.

رئیس مرکز جهاد کشاورزی استراباد شمالی از برداشت 95 درصد سیب زمینی های تحت کشت خود، از حوزه عمل مرکز سرخنکلاته در استان گلستان را خبر داد.

نماینده مردم شریف گنبدکاووس و بخش داشلی‌برون در نامه‌ای به معاون رئیس جمهور نسبت به عدم پرداخت پول گندمکاران به شدت انتقاد کرد.

نخستین کشت نشایی پنبه کشور در روستای "مامایی" گرگان با حضور مسئولین استانی و معاون وزیر جهاد کشاورزی اجرایی شد.

مدیر کل کمیته امداد استان گلستان با بیان ایت مطلب که در سال گذشته بیش از 23 میلیارد تومان زکات پرداخت شده است افزود: شهرستان کلاله و گنبد رتبه نخست پرداخت زکات در گلستان را به خود اختصاص داده اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آزادشهر از پایان برداشت محصول "کلزا" از سطح مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: در سال زراعی جاری، میزان برداشت کلزا از مزارع این شهرستان، رشد قابل توجه ای داشته است.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام گلستان گفت: مبلغ 183 میلیارد ریال معادل 65 درصد وجوه جو خریداری از کشاورزان استان از طریق بورس کالای ایران به حساب کشاورزان تاکنون واریز شد.

مدیر جهاد کشاورزی گالیکش از سوخته شدن 60 هکتار از گندمزارهای گالیکش در آتش خبر داد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی با بیان این مطلب که 2 هزار کیلومتر از جاده بین مزارع در گلستان، امسال مرمت و بازسازی می شوند افزود: جاده های بین مزارع، مسیر توسعه کشاورزی را هموار می کند.

با شروع فصل گرما و از نیمه دوم خرداد ماه فعالیتهای کشاورزان در برداشت محصولاتی چون گندم، جو و کلزا در استان گلستان شروع می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با بیان این مطلب که در سال جاری 65 هزار هکتار جو در مزارع گلستان کشت شده  است افزود:برآورد کارشناسان بر این است که از این سطح 136 هزار تن " جو" تولید شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: استان گلستان، رتبه نخست کشوری در جذب وام از محل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را کسب کرده است.

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg