عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه امسال شرق و غرب عالم در یک روز عید فطر دارند، گفت: 16 تیر امکان رؤیت هلال ماه وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین به نقل از خبرگزاری فارس؛ "حجت‌الاسلام سید رضا اصفهانی" ظهر امروز در سومین اجلاسیه ستادهای استهلال مناطق قومی کشور که در مجتمع فرهنگی و هنری انتظار شهر کرمانشاه برگزار شد، گفت: اقدامات زیادی در مورد استهلال ماه مبارک رمضان و عید فطر از صدر اسلام تاکنون انجام نگرفته است.

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه در دو نوع تقویم هلالی و قمری، ماه‌ها 27 و 29 روز است، خاطرنشان کرد: ما تقویم سومی به نام تقویم شرعی (رؤیتی) را باید مورد توجه قرار بدهیم و باید ماه در این تقویم رؤیت شود.

وی با تاکید بر اینکه امسال از نظر نجومی همه دنیا در یک روز عید فطر را جشن می‌گیرند، گفت: 16 تیر امکان رؤیت هلال ماه وجود ندارد.

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری امسال را از معدود سال‌هایی دانست که شرق و غرب عالم در یک روز عید فطر را جشن می‌گیرند.

این مسئول از تشکیل مجمع جهانی استهلال در آینده نزدیک خبر داد و بیان داشت: گزارش‌های رؤیت هلال ماه به دفتر مقام معظم رهبری می‌رسد و مورد بررسی محتوایی قرار می‌گیرد.

"اصفهانی" ترویج و گسترش فرهنگ استقلال در بین مردم از طریق علمای دین را مورد تاکید قرارداد و گفت: تقویم اسلامی (رؤیتی) باید مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg