یکی از پیمانکاران گاز شهرستان آزادشهر گفت: حضور من در روستای فارسیان برای کاریابی و گرفتن کار بوده که در بازار رقابتی امری طبیعی است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین به نقل از تیتر آزاد، در پی انتشار خبر دریافت پول توسط فردی در روستای فارسیان برای لوله کشی گاز( با وجود نصب نشدن علمک ها) و مصاحبه رئیس انجمن صنفی لوله کشی گاز آزادشهر در تخلف بودن این کار، این فرد که از پیمانکاران گاز شهرستان آزادشهر می باشد با خبرنگار ما ارتباط گرفت و قضیه را به شرح زیر تشریح کرد.

اکبر محمدی که از پیمانکاران گاز شهرستان می باشد در دفاع از خود اظهار کرد: حضور من در روستای فارسیان برای کاریابی و گرفتن کار بوده که در بازار رقابتی امری طبیعی است. لازم به ذکر است که بگویم نه تنها در این روستا بلکه در خیلی از روستاهای دیگر که هنوز علمک نصب نشده است همکاران بنده برای گرفتن کار نزد مردم رفته اند و برای کار خود بازاریابی کرده اند.

محمدی ادامه داد: در جواب این موضوع که می گویند گرفتن پول از مردم تخلف بوده است باید بگویم، بنده به همراه یکی از دوستانم که از اهالی این روستا می باشد برای گرفتن کار به منزل اقوام و آشنایان خودم و دوستم رفتیم.با اجازه این اقوام و آشنایان برای کشیدن نقشه لوله کشی داخل خانه انها می شدیم و نقشه را روی دفتر می کشیدیم. جهت آماده کردن نقشه کامپیوتری باید مبلغی را به طراح نقشه می پرداختیم و برای همین به اقوام گفتیم، اگر می خواهید نقشه کامپیوتری آماده شود باید مبلغی را بپردازید و آنها مبلغ ۳۰ هزار تومان برای نقشه کشی به بنده دادند و از من رسید گرفتند.

پیمانکار گاز آزادشهری افزود: در دادن یا گرفتن این پول هیچ اجباری نبوده و طرفین با شناختی که از هم داشتند و رضایت کامل این کار را انجام داده اند. باید بگویم، بنده مجوز لوله کشی دارم و جزء اعضای انجمن صنفی آزادشهر می باشم و بازریابی کار برای من یک امر طبیعی است، نمی دانم این موضوع که در کانالهای تلگرامی بر علیه بنده نوشته شده با چه هدفی بوده است. بنده همین جا از سایت شما تشکر می کنم که هم مطلب تندی بر علیه این موضوع ننوشتید و هم به بند اجازه دفاع دادید.

وی در خصوص مراحل کار لوله کشی گفت: از تاریخ ۱ دی ماه ۱۳۹۴ تا ۱ شهریور ۱۳۹۵ روال کار بصورت تقسیم کار از طریق انجمن صنفی بود و مردم به انجمن می آمدند و با پرداخت نقدی قرارداد می بستند و انجمن کارها را بین اعضا تقسیم می کرد. این طرح به دلیل نارضایتی مردم و اعضای صنف با شکست مواجه شد. که یکی از اسناد نارضایتی مردم را برای شما آورده ام.

از ۲ شهریور ۹۵ مراحل قرارداد بستن اینگونه است که مالکین می توانند با حضور در انجمن گاز شهرستان آزادشهر و یا ارتباط مستقیم با پیمانکار جهت اجرای نقشه و قرار داد اقدام نمایند. این موضوع که گفته می شود تا قبل از نصب علمک و تایید نظام مهندسی حق کار نداریم برای لوله کشی در ساختمان است و کاریابی و کشیدن نقشه را دربر نمی گیرد.

a2

محمدی در جواب سوال، علت نارضایتی مردم از طرح قبلی چه بوده است، اعلام کرد: در طرح قبلی مردم باید ابتدا نقدا مبلغی را پرداخت می کردند و تا این مبلغ پرداخت نمی شد کار آغاز نمی شد. همچنین تا زمانی که تسویه حساب نهایی انجام نمی شد تاییدیه داده نمی شد و نمی توانستند از گاز خانگی بهره برداری کنند. این در حالی بود که برخی از پیمانکاران با مردم مدارا می کنند و قسطی کار کرده یا به نیازمندان تخفیف می دهند.

پیمانکار گاز آزادشهری ادامه داد: ایراد دوم این طرح این بود که رقابتی در کار نبود و خدمات دهی، کیفیت عالی کنونی را دربر نداشت. اکنون پیمانکاران برای گرفتن کار مجبورند رضایت مشتری را تامین کنند.

وی در پایان سخنانش گفت: امیدوارم که دوستان رقابت سالمی را انجام دهند و یکدیگر را تخریب نکنند.

در تماس تلفنی با رئیس انجمن صنفی گاز شهرستان آزادشهر وی در تکمیل مصاحبه خود اظهار کرد: کاریابی تخلف نبوده و منظور از تخلف گفته شده در مصاحبه قبلی شروع لوله کشی در منازل است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg