رئیس کل دادگستری گلستان در مراسم معرفی دادستان های آق قلا و بندرترکمن گفت: دادستان ها به عنوان مدعی العموم هر جا احساس کردند حقوق مردم تضییع می شود ورود کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل گلستان ، "هادی هاشمیان" در مراسم جداگانه ای که برای معرفی دادستان های جدید آق قلا و بندرترکمن برگزار شد با تاکید بر این که وظیفه ی دادستان ها پیش بینی جرم و پیشگیری از وقوع آن است از آنان خواست : در برخی جرایم و تخلفات منتظر شکایت و اقدام دستگاه های اجرایی نمانند و خودشان به عنوان مدعی العموم وارد عمل شوند.

رئیس کل دادگستری گلستان همچنین از روسای دادگستری ها و دادستان ها خواست: همچون سال های گذشته منویات مقام معظم رهبری ، اجرای سیاست های قوه قضاییه ، رسیدگی به مشکلات مردم و حسن برخورد با مراجعان به دستگاه قضایی را در اولویت کاری خود قرار دهند.

"هاشمیان" همچنین تاکید کرد : روسای دادگستری ها و دادستان ها در رسیدگی به پرونده ها ، نگاه ویژه ای برای بررسی و صدور رای پرونده های مهم داشته باشند.

این مقام ارشد قضایی استان در ادامه سخنان خود به انتخابات پیش رو هم اشاره کرد و گفت : علاوه بر مرکز استان ، در همه ی حوزه های قضایی نیز ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی فعال شده است که رصد فعالیت های انتخاباتی در فضای مجازی یکی از مهم ترین مصوبات این ستاد است .

وی از روسای دادگستری ها و دادستان ها هم خواست : با رصد حوزه های قضایی خود از بروز تخلفات و جرایم احتمالی انتخاباتی پیشگیری کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان در بخش دیگری از سخنان خود دستاورد ها سال 95 دستگاه قضایی استان را نیز تشریح کرد و گفت : پارسال 20 هزار پرونده ، کمتر به محاکم استان وارد شد که این کاهش ورودی ، فرصت رسیدگی به 11 هزار پرونده ی مانده از سال های قبل را ، برای قضات فراهم کرد .

"هاشمیان" اضافه کرد: همدلی و همراهی علمای شیعه و سنی با دادگستری ، همکاری خوب دستگاه های دولتی ، استفاده از ظرفیت صدا و سیما و اجرای برنامه های پیشگیرانه از علل کاهش ورودی پرونده به محاکم استان در سال گذشته بود.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: خوشبختانه سال گذشته تعداد پرونده های ضرب و جرح عمدی که یکی از جرایم مهم استان بود 10 درصد کاهش یافت .

هاشمیان افزود: : آمار پرونده های توهین و تخریب اموال دیگران نیز به ترتیب 7 درصد و 6 درصد کاهش کاهش نشان می دهد .

رئیس کل دادگستری گلستان در سفر امروز خود طی احکام جداگانه ای که به امضای رئیس قوه قضاییه رسیده است حکم دادستان های جدید آق قلا و شهرستان ترکمن را ابلاغ کرد .

هاشمیان ابتدا به آق قلا رفت و حکم دادستانی حسن نجفی را ابلاغ کرد . نجفی پیش از این دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کلاله بود.

وی سپس به شهرستان ترکمن رفت و علی رضا مزیدی را که پیش از این بازپرس شعبه 4 دادسرای گرگان بود به عنوان دادستان این شهرستان معرفی کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان ، فردا نیز به گالیکش و کلاله می رود تا دادستان های این شهرستان ها را معرفی کند.

انتهاي پيام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg