رییس کمیته امداد بندرترکمن از روند پیشرفت و توسعه آموزشهای فرش ریز بافت ترکمن و استقرار دارهای قالی از کارگاه به منازل مددجویان این نهاد خبر داد.

به گزارش گلستان ما به نقل از آوای ترکمن، حیدر بخشی با ذکر این خبر افزود: پس از 2 ماه از برگزاری کارگاه آموزشی فرش ریز بافت ترکمن ویژه مددجویان در فنی حرفه ای شهرستان در مرحله جدید ، فراگیران با یادگیری آموزشهای لازم در حال استقرار دارهای قالی به منازل خود هستند.

وی تصریح کرد: فراگیران پس از بازه زمانی لازم آموزش و بافت 30 درصد از کار با توجه به مهارت کسب شده در قالیبافی فرش ریز بافت  در حال حاضر دارهای قالی را به منازل منتقل می کنند تا با ادامه و پایان بافت فرشها زمینه فروش از طریق کمیته امداد برای آنان مهیا شود.

مدیر کمیته امداد بندرترکمن با اشاره به بازدید غیوری زاده مدیر عامل شرکت صنعت کارآفرینان کمیته امداد کشور و مدیر کل کمیته امداد استان از این کارگاره آموزشی اذعان داشت: طی این بازدید غیوری زاده ضمن ابراز خرسندی از این کارگاه آموزشی با اشاره به ظرفیت خوب قطب صنایع دستی در بندرترکمن و زمینه فروش فرش ریزبافت ترکمن این کارگاه را پتانسیلی درخور برای آیند تمکن مالی مددجویان دانسته و با برشمردن محاسن لازم این اقدام ارزشمند آن را تحسین کرد.

وی خاطر نشان کرد: این دوره آموزشی که در راستای اشتغال و عمل به شعار مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل صورت می گیرد با حضور مدرس و کارشناس ویژه از دفتر استان برگزار شد.

بخشی یادآور شد: برگزاری این دوره گام مهمی در راستای اشتغال و خودکفایی مددجویان است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg