فرماندار بندرگز گفت: 10 نفر از داوطلبین انتخابات شورای شهر و روستاهای بندرگز از حضور از کاندیداتوری خود انصراف دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از بندرگز، "علی‌ اصغر میرزائی" در رابطه با آمار ثبت‌نام داوطلبان پنجمین دوره شوراهای شهر و روستاهای شهرستان بندرگز اظهار کرد: ۲۷۰ نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای شهر و روستاهای بندرگز کاندید شدند که از این تعداد ۲۳۵ نفر مرد و ۳۵ نفر زن هستند.

وی افزود: از این تعداد شرکت‌کننده ۵۸ نفر مدرک زیر دیپلم، تعداد ۹۰ نفر دیپلم، ۳۴ نفر فوق‌دیپلم، ۶۳ نفر لیسانس، ۲۴ نفر فوق‌لیسانس و ۱ نفر با مدرک تحصیلی دکتری ثبت‌نام کردند و درمجموع ۱۰ نفر انصراف دادند.

فرماندار بندرگز با تفکیک آمار ثبت‌نام کنندگان گفت: در شهر بندرگز ۳۷ نفر شامل ۳۱ نفر مرد و ۶ نفر زن، در شهر نوکنده ۳۱ نفر شامل ۲۷ مرد و ۴ نفر زن، در روستاهای بخش نوکنده ۶۶ نفر شامل ۵۹ مرد و ۷ زن، در روستاهای بخش مرکزی ۱۳۶ نفر شامل ۱۱۸ مرد و ۱۸ زن ثبت‌نام کرده‌اند.

* یک هزار و پانصد نفر عوامل اجرایی انتخابات در بندرگز

میرزایی با اشاره به اینکه تاکنون ۹ جلسه ستاد انتخابات شهرستان برگزارشده، افزود: از ۵۲ شعبه اخذ رأی شهرستان تعداد ۲ شعبه آن سیار بوده و درمجموع یک هزار و ۵۰۰ نفر عوامل اجرائی، نظارت، بازرسی و سایر عوامل دست‌اندرکار برگزاری انتخابات در شهرستان بندرگز آماده برگزاری انتخابات هستند.

فرماندار بندرگز گفت: در راستای فراهم کردن زمینه حضور پرشور و حماسی مردم در انتخابات برنامه‌های متنوعی ازجمله تشکیل کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان، برگزاری دو جلسه با مدیران ادارات و نهادهای شهرستان و اخذ تصمیمات مؤثر، اتخاذ برنامه جهت پرداختن به موضوع اهمیت مسئله انتخابات و حضور و مشارکت حداکثری در جلسات و نشست‌های داخلی و جامعه هدف، درج مطالب سخنان گهربار امام (ره) ورهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مشارکت در انتخابات بر سربرگ نامه‌های اداری، نصب بنر و پارچه در سر درب ادارات و یا اماکن عمومی در خصوص دعوت برای حضور حداکثری در انتخابات، فعال کردن روابط عمومی در پایگاه‌های اطلاع‌رسانی ادارات از سوی مدیران ادارات و نهادها در سطح شهرستان و اجرای طرح تقویت مشارکت عمومی و حضور حداکثری در شهرستان با برگزاری همایش‌ها حضور حداکثری در انتخابات از سوی ادارات و دستگاه‌ها با جامعه هدف اجراشده است.

وی افزود: به داوطلبان و هواداران آن‌ها توصیه می‌کنم با ارائه برنامه‌های خود در راستای تبلیغ و روشنگری آحاد جامعه تلاش و از تخریب یکدیگر خودداری کنند.

فرماندار بندرگز با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی به ریاست رئیس دادگستری شهرستان و کمیته حقوقی ستاد انتخابات افزود: تبلیغات زودهنگام داوطلبان به‌ویژه در فضای مجازی خلاف قوانین و مقررات انتخابات است و با آن برخورد می شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg