رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مراوه تپه  گفت: 175 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در شهرستان مرزی مراوه تپه معدوم شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از مراوه تپه، در بازرسی ناظران شبکه دامپزشکی و شبکه بهداشت از مراکز فروش مواد غذایی در سطح شهرستان مراوه تپه، 175 کیلو مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته ، جمع آوری و معدوم شد.

"قلیچ ازون دوجی"، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مراوه تپه در گفتگو با راه اترک گفت: این مواد غذایی معدوم شدده مربوط به مرغ های کشتار روز، جگر مرغ، بال و  بوده اند.

وی ادامه داد: مرغهای کشتار روز، با تاریخ مصرف 3 روزه باید در تاریخ قید شده در روی مرغها مصرف شود و گرنه تاریخ مصرف گذشته محسوب شده و نباید به مردم عرضه گردند.

رئیس شبکه دامپزشکی مراوه تپه گفت: در طرح نظارت نوروزی که همکاران شبکه دامپزشکی و بهداشت به همراه هم در شهرستان انجام می دهند، کار نظارت با دقت انجام می شود.

"ازون دوجی" گفت: در معدوم سازی صورت گرفته ، مرغها در آخرین روز کاری کشتارگاه مرغ تهیه شده بودند و برخی از فروشندگان که مقدار بیشتری از این مرغها خریداری کرده بودند، مرغهای تاریخ گذشته در فروشگاههای آنان باقی مانده بود که البته خود فروشندگان هم به خاطر اهمیت بهداشت و سلامت مردم، این مرغها را به فروش نرسانده بودند.

وی ادامه داد: بازرسان دامپزشکی و بهداشت شهرستان همیشه مراقب و ناظر امور هستند و تلاش دارند تا سلامت مردم به خطر نیافتد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مراوه تپه، در پایان از همه مردم خواست، در صورت خرید مواد غذایی مانند مرغ، برای اینکه بدانند مرغ تهیه شده سالم است و اطلاعات غذایی آن را دریافت نمایند، می توانند کد درج شده بر روی مرغ را به شماره 30008903 که یک سامانه سراسری است، ارسال کنند.

شهرستان مرزی مراوه تپه در استان گلستان قرار دارد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg