مدیر بنیاد مسکن روستایی مراوه تپه گفت: درآمد حاصل از واگذاری زمین به روستاییان در همان روستا و بصورت پروژه عمرانی تعریف خواهد گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین به نقل از راه اترک، مهندس صابری، مدیر بنیاد مسکن شهرستان مراوه تپه در گفتگو با راه اترک ضمن اشاره با سالروز تاسیس بنیاد مسکن در کشور در خصوص فعالیتهای انجام شده ی این اداره در سال جاری گفت: در حوزه عمران روستایی:طرح هادی برای 87 روستا تهیه گردیده است که از این تعداد ,30 روستا دارای طرح اجرایی بوده که با توجه به اعتبارات تخصیصی طرح هادی در 19 روستا در حال اجراست و در 11 روستا فاز یک اجرای طرح هادی به پایان رسیده است.که اعتبار تکمیل این طرحها در حدود 14میلیارد تومان مورد نیاز می باشد.

صابری ادامه داد: یکی دیگر از فعالیتهای بنیاد مسکن در سطح روستاها که پیامد آن رونق اقتصادی,کاهش نزاع در روستاها,تسهیل در مبادلات اقتصادی و...می باشد ,صدور سند روستایی است که تا کنون در سطح 3 روستا 315فقره سند با همکاری اداره ثبت اسناد صادر گردیده است .و برای اولین بار در شهر مراوه تپه نیز در سال 95 ,18 فقره سند شهری نیز صادر گردیده است.

وی همچنین اشاره کرد: یکی دیگر از فعالیهای این نهاد انقلابی در سطح شهرستان واگذاری زمین به اقشار کم درآمد بوده که تا کنون در سطح 14 روستا,تعداد 487قطعه زمین با مساحت 148762متر مربع ,به مردم محروم شهرستان واگذار گردید.صابری با اشاره به اینکه درآمد حاصل از واگذاری زمین در همان روستا و بصورت پروژه عمرانی تعریف خواهد گردید که اجرای طرح هادی دریکی از روستاها و اجرا پل و همچنین شن ریزی معابر  را ازجمله این موارد اعلام نمود.

مدیر بنیاد مسکن مراوه تپه گفت: در حوزه بازسازی و مسکن روستایی, ایشان با اشاره به اینکه از 50روستای در معرض خطر استان 22روستا در شهرستان مراوه تپه قرار دارداعلام نمودند که از این تعداد5 روستا جابه جایی و 17 روستا ایمن سازی هستند که اغلب اقدامات با اتمام رسیده و برخی از فعالیتها و اقدامات در شورای مدیریت بحران با هدف بازنگری در حال بررسی می باشد.

صابری افزود: در شهرستان در مجموع 2719واحد مسکونی در قالب طرح ویژه مسکن روستایی مقاوم سازی گردیده که با عنایت به اینکه شهرستان مراوه تپه سابقه سوانح طبیعی همچون سیل و زلزله را دارد مساعدت بیش از پیش بانکهای عامل را لازم و موثر دانستند.

صابری در افزود: پس از انعقاد تفاهم نامه ساخت مسکن خانوار داری دو عضو معلول یا بیشتر پس از معرفی ای افراد از طرف اداره بهزیستی شهرستان به تعداد 23 خانوار و معرفی آنها به بانکهای عامل تاکنون 11متقاضی موفق با انعقاد قرار داد شده که از این تعداد 3 واحد موفق به اخذ پایانکار گردیده هستند.

در پایان صابری ضمن تشکر مساعدتهایی مسولین شهرستان پروژه های قابل افتتاح در دهه حساب 100 حضرت امام راحل رحمه الله علیه را بهره برداری از 48 واحد مسکونی با اعتبار 774میلیون تومان اعلام نمودند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg