معاون خدمات شهری و فضای سبز شهرداری گرگان از اجرای طرح استقبال از محرم از سوی شهرداری گرگان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان، "محمدرضا اسفندیاری" معاون خدمات شهری و فضای سبز شهرداری گرگان در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، گفت: شهرداری گرگان استقبال از ماه محرم را با پاکسازی محلات بافت قدیم از جمله سرچشمه، دربنو، دوشنبهای، نعلبندان و میدان عباسعلی آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه عملیات پاکسازی و نظافت در ایام محرم به طور مستمر ادامه خواهد داشت، افزود: با توجه به برگزاری مراسم مختلف همچون انجام قربانی و طوقبندان، نظافت و شستشوی این محلات توسط نیروهای شهرداری انجام خواهد شد.

"اسفندیاری" با اشاره به اینکه اقدامات پیرامون برگزاری مراسم محرم از یک هفته اخیر آغاز شده است، گفت: ابتدا جلساتی به منظور ایجاد هماهنگیهای لازم و نظم بخشیدن به امور ماه محرم در شهرداری گرگان تشکیل شد و سپس نیروها و مسئولین مربوط مشغول بکار شدند.

معاون خدمات شهری و فضای سبز شهرداری گرگان رسیدگی به امور هیئتهای مذهبی، دریافت مجوز ایستگاههای صلواتی از سوی آنها و تبلیغات مذهبی در سطح شهر را از جمله اقدامات مهم و شاخص هر ساله توسط شهرداری در ماه محرم اعلام کرد و ادامه داد: امسال نیز امور مربوط به ماه محرم مانند سالهای گذشته با نظارت مستقیم و قانونمند شهرداری مدیریت خواهد شد و ایستگاه_های صلواتی شناسنامه دار خواهند بود.

*برپایی بیش از 50 ایستگاه صلواتی دارای مجوز در گرگان

وی تعداد ایستگاههای صلواتی که تاکنون مجوز برپایی دریافت کرده اند را بیش از 50 ایستگاه برشمرد و توضیح داد: دریافت مجوز از سوی هیئت ها همچنان ادامه دارد و طبق ضوابط خاص انجام میشود.

"اسفندیاری" ادامه داد: رعایت حداقل فضای 2متر برای عبور و مرور عابرین پیاده، عدم ایجاد مانع ترافیکی و عدم آسیب به پوشش گیاهی و فضای سبز شهری از جمله شروط و ضوابط دریافت مجوز سازه ایستگاههای صلواتی هستند که از سوی شهرداری اعمال میشوند.

98 1

98 2

98 3

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg