یک کشاورز گلستانی خطاب به رئیس جمهور نوشت: بنده به عنوان یک کشاورز از خودکفایی پیش آمده بسیار خوشحالم و به خود می بالم که به عنوان یک سرباز در عرصه کشاورزی، توانسته ام موجب حفظ استقلال کشورم شوم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین به نقل از راه اترک، کشاورزان گندم کار هنوز مطالبات خود را از دولت دریافت نکرده اند. فصل جدید کشت گندم رسیده است و هزینه های کشت هم بسیار بالاست.

یک کشاورز گلستانی درد و دلش را با رئیس جمهور در آغاز سال زراعی جدید به این پایگاه خبری ارسال کرده است که متن آن را در ادامه می خوانید؛

سلام علیکم؛

آقای رئیس جمهور ما کشاورزیم و خودکفایی گندم کشور را دوست داریم.

سال زراعی گذشته، هم بارانهای الهی و هم زحمت کشاورزان موجب شد که کشور از نظر تولید گندم به خودکفایی برسد و به نا به آنچه دولت در رسانه ها اعلام کرد، امسال ذخیره گندم کشور به حدود 14 میلیون تن بالغ شده و کشور خوبمان به خودکفایی رسیده است.

بنده به عنوان یک کشاورز از خودکفایی پیش آمده بسیار خوشحالم و به خود می بالم که به عنوان یک سرباز در عرصه کشاورزی، توانسته ام موجب حفظ استقلال کشورم شوم.

آقای رئیس جمهور، وقتی خوشحالی مسئولین دولت و رهبر معظم انقلاب را بعد از اعلام خودکفایی کشور در تولید گندم دیدم، با خود اندیشیدم، این خوشحالی مسئولین و مردم باید تداوم داشته باشد و برای سال زراعی جدید برنامه ریزی کردم و گفتم: حتما باید تلاش بیشتری انجام دهم و به سایر کشاورزان همشهری خودم هم بگویم تا آنها هم تلاش بیشتری کنند تا این خودکفایی تداوم داشته باشد.

همه زمین کشاورزی من 2 هکتار است ولی می دانم که کشور خوبم ایران اسلامی به محصول همین 2 هکتار، 2 هکتار زمینها به خودکفایی رسیده است.

بنده به عنوان یک کشاورز نه سیاسی ام و نه جزو باند و حزبی ، فقط و فقط یک کشاورز هستم.

اما آقای رئیس جمهور، شما هم می دانید و ما هم می دانیم که هزینه های کشاورزی زیاد است و درآمد یک کشاورز هم به همین برداشت محصولش وابسته می باشد.

خرجی خانواده و هزینه های کشت ما مانده و تنها منبع درآمد امسال ما از موقع تحویل گندمها، شده یارانه ی ماهیانه!

آقای رئیس جمهور، شما حقوق بگیر دولت هستید و نمی دانید زندگی یک خانواده 4 نفره با حقوق ماهیانه حدود 1 میلیون تومان که آنهم حاصل فروش محصول کشاورزی است + یارانه، چگونه باید بچرخد!

شما نمی دانید که بعد از فروش گندم به دولت، چشم به راهی چقدر سخت است؟

چشم به راه این پول، هم خانواده ام هستند و هم طلبکارانی که مدام هشدار می دهند و هشدار!!!

آقای رئیس جمهور، اکنون سال زراعی جدید رسیده است و من مانده ام که با چه پولی زمین کشاورزیم را دوباره به زیر کشت ببرم تا دوباره حس شیرین خودکفایی تولید گندم در کشورم زنده شود؟!!

شما را به خدا به فکر ما مردم طبقه متوسط و ضعیف جامعه هم باشید.

کشاورز گلستانی، صاحب 2 هکتار زمین زراعی از کلاله

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg