مشاور وزیر جهادکشاورزی و مجری طرح دانه های روغنی کشور با بیان این مطلب که تولید روغن داخلی نسبت به روغن خارجی از کیفیت بالاتری برخوردار است، گفت: یکی از مهمترین اهداف طرح خوداتکایی دانه های روغنی، پایداری تولید گندم در کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "علیرضا مهاجر"، مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح دانه های روغنی کشور با اعلام این خبر گفت: در افق بلند مدت سطحی معادل 50 تا 100 هزار هکتار برای استان گلستان در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: از دیگر اهداف طرح خود اتکایی دانه های روغنی تامین روغن سالم مورد نیاز مردم ایران، افزایش در آمد کشاورزان ، تامین کنجاله مورد نیاز دام و طیور است.

* مشکلات بازرگانی، دلیل عدم توسعه کشت و تولید دانه های روغنی

"مهاجر" اذعان کرد: یکی از دلایل عدم توسعه کشت و تولید دانه های روغنی مسائل و مشکلات مرتبط با بازرگانی این محصولات بوده است.

وی افزود: بر اساس پیگیری های انجام شده توسط دولت و وزارت جهاد کشاورزی خرید تضمینی و پرداخت بموقع وجه کشاورزان دانه های روغنی انجام می شود و کشاورزان بدون نگرانی اقدام به کشت دانه های روغنی کنند.

* روغن داخلی نسبت به روغن خارجی از کیفیت بالایی برخوردار است

مشاور وزیر جهادکشاورزی و مجری طرح دانه های روغنی کشور در پایان اشاره ای به کیفیت روغن تولید داخل داشت و یادآور شد: کیفیت روغن تولیدی در داخل کشور بدلیل مسافت کم بین مکان تولید و فرآوری و توزیع روغن از کیفیت بالاتری نسبت به روغن خارجی برخوردار است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg