معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان با بیان این مطلب که نخستین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و صنایع وابسته در گرگان فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: برگزیدگان جشنواره گره‎زرین استان گلستان تجلیل شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "درویشعلی حسن زاده" معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان گفت: در این مراسم از 12 برگزیده جشنواره گره‎زرین در استان گلستان و در چهار بخش بافندگی، طراحی، رنگرزی و رفوگری تجلیل شد.

وی افزود: خانم "رجنی" به عنوان بافنده روشن‎دل، خانم "خدیجه پقه" به عنوان بافنده که علی‎رغم معلولیت با یک دست و یک پا بافندگی می‎کند، در بخش‎های ویژه این جشنواره تجلیل شدند.

"حسن زاده" اظهار داشت: در پایان این جشنواره ، "بی‎بی سارا جلالی"، "کافیه قره‎مشک غراوی"، "فریبا بهلکه"، "عزیزه‎کر"، "طواق بی‎بی‎کوسلی"، "منصور زارعی" و "فهیمه فروتن" به عنوان بافندگان برتر معرفی شدند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان تصریح کرد: "علی ساداتی" نیز به عنوان رفو‎گر برتر، "عبدالحمید‎پوری" رنگرز برتر و "بهزاد حسن‎پور" طراح برتر معرفی شدند و از "سید مجید طباطبایی" و "صفر محمد‎پرویز" به عنوان فعالان و تولید کنندگان برتر استان تجلیل شد.

گفتنی است جشنواره گره زرین با حضور حدود 100 نفر از فعالان حوزه فرش دستباف استان و در چهار بخش بافندگی، طراحی، رنگرزی و رفوگری برگزار گردیده است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg