رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گمیشان با تاييد سلامت ميگوي گميشان گفت: امسال هیچ نوع بیماری خصوصا بيماري ويروسي لكه سفيد در مزارع پرورش میگوی گميشان ديده نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گمیشان، "شهریار کتوک" رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گمیشان گفت: امسال هیچ نوع بیماری در مزارع پرورش میگوی سایت پرورش میگوی گمیشان مشاهده نشده است.

وی افزود: کارشناسان و نیروهای متخصص شبکه دامپزشکی در تمامی مراحل پرورش در سایت پرورشی گمیشان  حضور داشته و پس از پایش و غربالگری های صورت گرفته از نظر بیماریهای ویروسی خطرناک میگو از جمله بیماری لکه سفید میگو سلامت محصول تولیدی را به تأیید می رسانند.

"کتوک" افزود: آزمایشات متعددی در مراکز تکثیر بر روی پست لارو تولیدی انجام شده و با اخذ تاییدیه سلامت و گواهی حمل بهداشتی از استان مبدا  در سامانه یکپارچه قرنطینه به این استان منتقل شده است و در این استان نیز ضمن انجام آزمایشات متعدد ، نظارت های مستمر و موثری نیز بر روی میگوهای پرورشی  صورت گرفته است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گمیشان اظهار داشت: بیماری لکه سفید از بیماریهای بسیار خطرناک میگو است که در طی سالیان گذشته خسارات اقتصادی زیادی را به صنعت پرورش میگو در استانهای جنوبی کشور وارد نموده است که خوشبختانه تاکنون سایت میگوی گمیشان از این حیث جزء مراکز پاک شناخته می شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg