مدیر کل شیلات استان گلستان از احداث نخستین مرکز تکثیر بچه میگو با تولید سالانه 100 میلیون قطعه در غرب استان گلستان خبر داد و گفت:  با افتتاح این مرکز، 30 نفر به طو مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گمیشان؛ " سید جواد قدس علوی" مدیر کل شیلات استان گلستان در مراسم متمرکز افتتاح پروژه های شیلاتی استان در شهرستان گمیشان گفت: نخستین مرکز تکثیر بچه میگو با تولید سالانه 100 میلیون قطعه، با هزینه ای بالغ بر 10000 میلیون ریال اعتبار و اشتغال زایی 30 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم، جهت تامین بچه میگو مورد نیاز استان، در حال احداث می باشد.

وی با بیان اینکه از مجموع 9 پروژه شیلات در دهه مبارک فجر امسال در سطح استان، که با اعتبار بالغ بر 110 میلیارد ریال و با اشتغال زایی 350 نفر احداث شده است، 5 پروژه پرورش و تکثیر میگو در شهرستان گمیشان و با اعتبار شخصی بالغ بر 83 میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی شد ، بیان داشت: با راه اندازی مرکز تکثیر بچه میگو در گمیشان از این پس نیاز استان به واردات بچه میگو از استانهای جنوبی کشور رفع خواهد شد.

"قدس علوی" افزود: با احداث مرکز تکثیر، چرخه تولید میگو در استان (تکثیر بچه میگو، پرورش میگو و مولد سازی میگو) کامل گردیده که این مرکز به عنوان حلقه ای از زنجیره تولید میگو در استان در کنار کارخانه های فرآوری و بسته بندی چرخه فعالیتی میگوی گلستان را کامل تر خواهد کرد و از این پس وابستگی به دیگر استان های کشور در این زمینه وجود نخواهد داشت.

مدیر کل شیلات استان گلستان، ایجاد اشتغال را رویکرد مهم پروژه های اقتصادی اداره کل شیلات دانست و خاطر نشان کرد: با راه اندازی این مرکز و افتتاح 4 پروژه دیگر در شهرستان گمیشان مجموعا برای بیش از 280 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی شده است.

لازم به ذکر است؛ در سال جاری 240 میلیارد ریال در حوزه شیلات بابت ایجاد زیرساختهای مجتمع میگو در شهرستان گمیشان مصوب گردیده است که نسبت به سال گذشته که 38 میلیارد ریال بوده که بالغ بر 600 درصد افزایش اعتبار در این زمینه خواهد داشت.

شهرستان گمیشان در شمال غربی استان گلستان واقع شده است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg