برخی از کشاورزان و باغداران گلستانی  از عدم خرید تضمینی مرکبات سرما زده در استان گلستان خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ پیرو بررسی میدانی و مصاحبه با باغداران گلستانی، خرید تضمینی مرکبات از ظهر روز یکشنبه گذشته متوقف شد و هنوز هم خبری از آغاز مجدد تحویل مرکبات در مراکز خرید نیست.

این در حالی است که بسیاری از باغداران برای تحویل یک یا ۲ تن مرکبات، بیش از ۴ روز پشت درهای بسته مراکز خرید تضمینی مرکبات منتظر تدبیر متصدیان هستند تا اندک امید آنان برای فروش مرکبات با زیان های فزاینده روبرو نشود.

در همین راستا، "علی منقوش" مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون روستایی استان گلستان در این خصوص گفت: به دلیل تکمیل ظرفیت شرکت پذیرنده مرکبات در استان آذربایجان غربی، تا اطلاع ثانوی تحویل مرکبات از باغداران گلستانی امکان پذیر نیست.

وی هم چنین در خصوص زمان پرداخت بهای مرکبات تحویلی افزود: تا کنون دستورالعملی در این خصوص به تعاون روستایی ابلاغ نشده است.

"منقوش" تصریح کرد: خرید تضمینی پرتقال های درجه سه از هشتم دی در گلستان آغاز شد و بر اساس اعلام مسئولان سازمان تعاون روستایی قرار بود تا پانزدهم دی به صورت تضمینی کیلویی 550 تومان ادامه داشته باشد.

بر اساس این گزارش، "محمد تقی رجائی" مدیر تعاون روستایی استان در چند روز گذشته برای بررسی روند تحویل محموله های ارسالی پرتقال از گلستان در ارومیه حضور پیدا کرده است و از نزدیک چگونگی شرایط تحویل بار کامیونها و کارخانه فراوری در ارومیه بازدید و با تشکیل جلسات با استاندار، فرماندار و مسئولین استانی و شهرستانی در ارومیه، مشکلات و موانع موجود را بصورت جدی پیگیر شدند.

گفتنی است، در پی بارش برف سنگین و یخبندان در آذر ماه سال جاری در استان گلستان، باغداران گلستانی واقع در غرب استان شاهد ضربه سنگین مرکبات خود بوده اند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg