مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: شهروند گلستانی که مبلغ ده میلیون ریال از حساب دوستش برداشت کرده بود توسط پلیس فتا شناسایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین به نقل از قابوس نامه؛ سروان صاحبکاران اظهار کرد: با مراجعه یکی از شهروندان گرگانی موضوع برداشت غیر مجاز از حساب بانکی‌اش مطرح و رسیدگی به آن در دستور کار این یگان قرار گرفت.

وی افزود:‌ با بررسی کارشناسان این پلیس مشخص شد برداشت‌ها از بستر فضای مجازی و به صورت خرید اینترنتی صورت گرفته است.

مسئول پلیس فتا گلستان ادامه‌ داد: با انجام تحقیقات تخصصی متهم و عامل برداشت غیرمجاز شناسایی و احضار گردید.

وی عنوان کرد: متهم که از دوستان شاکی است در بازجویی‌های صورت گرفته به برداشت 10 میلیون ریال به صورت غیرمجاز اعتراف کرد. متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی گردید.

سروان صاحبکاران هشدار داد: در صورت واگذاری کارت عابر بانک به دیگران پس از اخذ مجدد کارت در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز اول و دوم کارت بانکی اقدام شود و در صورت مفقودی کارت نیز در سریع‌ترین زمان با مراجعه به دستگاه‌های عابر بانک و استفاده از امکانات بدون نیاز به کارت، نسبت به انسداد کارت اقدام لازم صورت گیرد.

وی گفت: مردم ضمن توجه به هشدارهای پلیس فتا، با به‌ کارگیری ملاحظات امنیتی و حفاظتی و افزایش سطح دانش رایانه‌ای و اینترنتی، همواره کاربران سودجوی فضای مجازی و مجرمان سایبری را در رسیدن به هدف شوم خود ناکام بگذارند و از انتخاب رمزهایی شامل شماره شناسنامه، تاریخ تولد و رمزهای ساده و نگهداری رمز در کنار کارت ، خودداری نموده و سامانه پیام کوتاه کارت بانکی خود را فعال کنند.

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان در پایان از شهروندان خواست از اعتماد بی جا در این فضا پرهیز کنند و در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCYBERPOLICE.IR بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg