امام جمعه گنبدکاووس در خطبه های نماز جمعۀ امروز یکم اردیبهشت ماه با اشاره به تلاش برخی در ایجاد افراط و تفریط در فضای انتخابات نسبت به ایجاد فضای سیاه و سفید هشدار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین به نقل از قابوس نامه؛ حجت الاسلام محمود ترابی با تاکید بر این موضوع که باید در انتخابات و تبلیغات حرمت ها حفظ شود ، اذعان کرد: شاید انتخاب ما بین خوب و خوبتر باشد و شکافی هم در این بین وجود داشه باشد اما تحلیل هایی که بیگانه آن را به فضای کشور وارد می کند درست نیست.

وی به تاسی از منویات مقام معظم رهبری، انتخابات را یک فرصت خواند که باید به عنوان یک ذخیره برای مصونیت کشور در برابر برخی حملات بیگانگان آن را حفظ کرد.

امام جمعه گنبد در بخشی دیگر از سخنانش به مواضع کشورهای مختلف در هفته اخیر اشاره کرد و افزود: در دنیای امروز اگر اقتدار نباشد زیر چکمه های زورگویان له خواهیم شد و به لطف خداوند امروز اقتدار و عظمت ما به اندازی ای است که قایق های تندروی ما ناو های آمریکا را به وحشت می اندازد و بیشترین دارایی آنها در تیررس ماست.

حجت الاسلام ترابی به رفتار دوگانه غرب به کشتارهایی که در جهان انجام می شود نیز اشاره کرد و گفت: تعداد زیادی زن و بچه در حمله اخیر به سوریه به خاک و خون کشیده شدند که بیش از 60 کودک در میان آنان بودند ولی سخنی از قانونی برای حمایت از حقوق کودکان به میدان نیامد و غرب در مقابل این جنایت سکوت کرد.

وی همچنین با اشاره به شکاف میان حرف های اولیه ترامپ و طرح اولویت رسیدگی به کشورخودش به جای پلیس جهان بودن اظهار کرد: روزی ترامپ این مسئله را بیان کرد که من پلیس جهان نیستم و باید به فکر کشور خودم باشم اما امروز منافع خود را در دخالت در امور دیگر کشورها و جهان می بیند.

خطیب جمعه گنبد دعوای اساسی امروز دنیا را مربوط به چین، کره و ژاپن عنوان کرد که آمریکا نیز علی رغم ادعای اولیه رئیس جمهور جدیدش همچنان در امور دخالت می کند.

حجت الاسلام محمود ترابی همچنین یادآور شد: زمانی دوگانگی هسته ای و انقلاب اسلامی را مطرح کردند تا ایران یکی از این دو را انتخاب کند که این یک خیانت است و می توان از حیث اینکه به معنای این می باشد که انسان خود را خلع سلاح کند ، آن را بالاترین خیانت دانست.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg