رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان از برنامه ریزی و تلاش بی وقفه ی بازرسین این سازمان در امر مبارزه با قاچاق کالا در سطح استان خبر داد و گفت:  در ابتدای 10 ماه سال جاری، بیش از 340 هزار نخ انواع سیگار قاچاق کشف و ضبط شده است.

به شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "علی اصغر اصغری" مشاور رئیس سازمان و رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در گفتگو با خبرنگار ما، در آستانه ی اجرای طرح نظارتی ایام نوروز سال 1396 در استان گلستان به بخشی از  عملکرد بازرسین این سازمان در امر مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: دستاورد تلاش بازرسان در 10 ماهه گذشته در امر مبارزه با قاچاق ، کشف بیش از 349 هزار  نخ انواع سیگار قاچاق از مبادی ورودی مرزی و فروشگاه ها و واحدهای عرضه کننده محصولات دخانی در سراسر استان بوده است که پرونده اتهامی  واحدهای به ارزش 433 میلیون و 382 هزار و500 ریال تشکیل و بمنظور صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال گردید.

وی ضمن تاکید بر رعایت قانون از سوی  واحد های اقتصادی استان به تشدید اقدامات نظارتی از سوی بازرسان سازمان در ایام پایانی سال اشاره داشت.

"اصغری" اشاره ای هم به اخذ کارت عاملیت فروش مواد دخانی در استان داشت و تصریح کرد:  اخذ کارت عاملیت توزیع مواد دخانی از سوی واحد های خرده و عمده فروش این محصولات در استان مورد تاکید است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان همچنین به نداشتن پیام بهداشتی " دخانیات عامل اصلی سرطان و برای سلامتی زیان آور است " بر روی جلد پاکت های سیگار و تنباکو را از مشخصه های بارز قاچاق بودن این محصولات در استان دانست و از تمامی عرضه کنندگان و مصرف کنندگان محصولات دخانی خواست تا ضمن توجه به این موارد از خرید و عرضه این گونه محصولات خودداری نمایند.

وی در پایان از شهروندان محترم خواست تا در صورت مشاهده ی هر گونه تخلفات احتمالی در این خصوص ، مورد را سریعاً از طریق تلفن گویای 124 گزارش کرده تا توسط بازرسین این سازمان مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg