روابط عمومی شرکت گاز گلستان

مدیرکل سابق آموزش و پرورش گلستان گفت: اجرای سند تحول بنیادین قانون است، چرا می خواهند یک سند غربی را غیر قانونی اجرا کنند؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان ، "عیسی پایین محلی" مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان گلستان در باب این خبر گفت: سند 2030  نسخه رشد  یافته آموزش در نظام تعلیم و تریبت  توسط یونسکو  که با باز طراحی قصد اجرای آن در آموزش و پرورش ما دارند،  به زعم بنده و کل جامعه فرهنگیان ایران اسلامی وجهات قانوی ندارد  و باید نقد شود .

وی با طرح این مسئله سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که با تلاش چندین سال توسط حوزه های علمیه ،دانشگاه ها ، کارشناسان خبره  و اساتید پژوهش و تدوین کردند برای چیست؟  اذعان کرد: اگر کسی  غیر از سند تحول بنیادین عمل کندمجرم است و باید درمحضر ملت ایران و آیندگان پاسخگو باشد.

* این سند عاریتی و برگرفته فرهنگ خارج نشینان است

مدیرکل سابق آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: متاسفانه این سند عاریتی و برگرفته فرهنگ خارج نشینان و غرب در 20 آذر سال گذشته که فقط  5 سال از ابلاغ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گذشته بود  توسط مسئولین کشور ما برای اجرایی شدن امضا و رونمایی شد.

پایین محلی ادامه داد: در همان تاریخ موج انتقادتی به راه افتاد  و در صدر اخبار تعلیم و تربیت قرار گرفت ولی  متاسفانه هیچ کس به آن توجهی نکرد.

* سند 2030 پروژه نفوذ است و کشور را باچالش روبرو می کند

این استاد دانشگاه با بیان اینکه سند 2030 یک پروژه نفوذ و مغایر باسند تحول بنیادین است، بیان کرد: مطمئن باشید این سند چون برگرفته از ارزش ها و آموزه های دینی  و سیره اهل بیت  در کشور تنظیم  نشده تعلیم و تربیت و نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور را با چالش هایی رو به رو خواهد کرد.

وی با اشاره به 2 دیدگاه در آموزش و پرورش ، یادآورشد: یک دیدگاه نظام تعلیم و  تربیت برمبنای سیره اهل بیت و تفکر دوم همان تفکر سند 2030 است که اعتقاد دارد که تعلیم و تربیت ما باید براساس  نگاه به غرب طراحی  و تنظیم شود و این نوع تفکر با اندیشه سند تحول بنیادین هم خوانی ندارد و مخالف است.

پایین محلی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان براساس نگاه اول و منبعث از یک تفکر عمیق اسلامی و دینی اسلامی،  طراحی شده است، اذعان کرد: مقام معظم رهبری هم در دیدار با معلمان براین اساس تاکید موکد کردند که دانشگاه فرهنگیان تربیت کننده معلم  امروز و آینده است و باید سیره اهل بیت در آن آموزش داده شود تا در ادامه به قشر دانش آموز و آینده ساز جامعه منتقل شود.

* مسئله دانشگاه فرهنگیان و سند تحول ،قانون است

مدیرکل سابق آموزش و پرورش گلستان اجرای سند 2030 را غیر قانونی دانست و ابراز کرد: مسئله دانشگاه فرهنگیان و سند تحول ،قانون است تا  به موجب ماده 79 قانون ششم توسعه، طبق قانون  همه ادارات آموزش و پرورش موظف به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هستند.

وی  با بیان اینکه برای اجرایی شدن 2030 نیاز به رای نمایندگان مجلس بود نه فقط دولت، افزود: می بایست دو سوم از رای دهندگان در مجلس به  قانون سند تحول ایرادتی وارد کنند که تاکنون انجام نشده است و باید قانون رعایت شود.

پایین محلی در خاتمه افزود: به مسئولین آموزش و اجرایی کشور توصیه میکنم که به دنبال اجرای سند تحول بنیادین و اسناد بالادستی که ابلاغ وزارت آموزش و پرورش است، باشند نه به دنبال  سندی با تفکرمغرب زمین، تا ارزش های دینی و قرآن در تربیت و پرورش دانش آموزان جاری باشدو نجات از شرایط فعلی محقق شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

dgfgdfg