شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

7

فارسیان فرنگ مرکز دهستان نیلکوه در 23 کیلو متری جنوب شرقی شهر گالیکش دارای جاذبه های متعدد گردشگری و جلوه های زیبای طبیعی می باشد.

در سه کیلو متری شمال فارسیان آبشارهای پله کانی دره قره قا بطول 3 کیلومتر که از کوهپایه های منطقه پاکندس سرچشمه گرفته و تا دیو چشمه تداوم دارد در تمام فصل زمستان و بهار جلوه خاصی به منطقه بخشیده است.

بعد از گذر از روستای فارسیان و حدود 3 کیلومتر حرکت در جاده سیجان، یک کیلو متر قبل از رسیدن به دو راهی سیجان به پاکندس به این آبشارها خواهید رسید.

با پارک ماشین در کنار جاده و 300 متر پیاده روی در راه کفی و خوب به این آبشارها خواهید رسید. 

البته این نکته هم قابل توجه است که این مکان طبیعی، زیبا و دیدنی همچنان بکر مانده و تابلو و راهنمایی برای مسافران و افراد در حال گذر از این مسیر وجود ندارد.

با وجود این همه زیبایی اطلاعاتی که من به شما عزیزان دادم قطره ای از دریای بیکران زیبایی این مکان زیبا است و به قول معروف: "شنیدن کی بود مانند دیدن" و شما تا به این مکان زیبا پا نگذارید هرگز نمی توانی تصور کنید که در طبیعت این مکان زیبایی وجود داشته باشد.

لازم به ذکر است که این آبشارهای زیبا با توجه به دسترسی آسان آنها حتی برای مردم منطقه هم شناخته شده نیست و تاکنون کمتر کسی از این مناظر زیبا و کم نظیر دیدن کرده است.

قابل توجه افرادی که مشتاق دیدار از این آبشارها هستند، فقط تا پایان بهار می توان این آبشارها را دید، زیرا روز به روز از آب چشمه ساران بالا دست کاسته می شود تا در اواخر بهار این چشمه ها خشک می شود.

از آقای مهدی خسروی دهیان روستای زیبای فارسیان که ما را در تهیه این گزارش کمک کردند تشکر می کنیم.

آبشارهای پاکندس زیباترین آبشار فصلی گالیکش هستند

 آبشارهای پاکندس زیباترین آبشار فصلی گالیکش هستند

 آبشارهای پاکندس زیباترین آبشار فصلی گالیکش هستند

 آبشارهای پاکندس زیباترین آبشار فصلی گالیکش هستند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید