شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

رئیس بهره برداری گاز گرگان با بیان این مطلب که تا کنون به 91 روستای شهر گرگان گاز رسانی شده است، اظهار کرد: درحال حاضر نیز امکان سنجی واقدامات مطالعاتی برای گازرسانی به 3 روستای فاقد گاز این شهرستان آغاز شده است.

مدیرکل تعاون روستایی استان گلستان با بیان این مطلب که در استان گلستان بالغ بر 80 هزار تن انواع مرکبات تولید می شود، اظهار کرد: درخواست صدور مجوز خرید و تامین میوه مرکبات طرح تنظیم بازار میوه شب عید از باغداران گلستانی در راستای حمایت از تولیدکنندگان استان آغاز شده است.

مدير دفتر مشاوره و تحقيقات اقتصادی کشور در خصوص علل کاهش ثبات در اقتصاد ایران گفت: سیاست بر اقتصاد ایران چیره است و اقتصاد و عاملین اقتصادی برای حفظ بقای خود مجبورند وارد رقص سیاست شوند.

یک فعال رسانه ای در یادداشتی آورده است: کشورهایی که از قعر فقر پیشرفت کرده‌اند، سیاست حمایت از تولید ملی را با اهتمام دنبال کرده‌اند.

بنزین از اول دی ماه ۱۵۰۰ تومان می‌شود که این واکنش عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی را در پی داشت و گفت: مجلس در برابر افزایش قیمت حامل های انرژی کوتاه نخواهد آمد و در برابر خواسته دولت خواهد ایستاد.

با وجود جمعیتی نزدیک به دو میلیون نفر در گلستان، این شبکه خبری آخرین آمار اشتغال و بیکاری استان گلستان را منتشر کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه دادگستری به نمایندگی از قوه قضائیه تضمین کننده امنیت سرمایه‌گذاری در استان است، گفت: توقیف واحدهای تولیدی استان ‌ممنوع است.

رئیس اداره استاندارد گلستان  با بیان این مطلب که تنها 5 درصد ترازو های واحد های صنفی استان مشکل فنی داشته اند افزود: از ابتدای سال تاکنون کارشناسان این نهاد، بالغ بر ۱۰ هزار  ترازو های واحد صنفی استان را بازدید کرده اند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که افزایش بودجه دولت برای خبرگزاری ایرنا در سال 1397، نشانه ضعف دولت است، اظهار کرد: اگر دولت بخواهد تنها از یک رسانه دولتی حمایت مادی و معنوی کند، ما با آن مخالفت خواهیم کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی مراوه تپه در خصوص تخریب جایگاه دام عشایر مراوه تپه گفت: تخریب جایگاه دامداری فاقد مجوزدارای حکم خلع ید و قلع ازدادگاه بوده که با حضور مامورین کلانتری و مامور اجرای احکام دادگاه ومامورین این اداره اجرا شده است.

در لایحه بودجه ۹۷ مشمولانی که هشت سال غیبت دارند، در صورت دریافت جریمه به صورت نقد و اقساط، معاف می‌شوند.

رئیس دیوان محاسبات گفت: یک سوم مدیرانی که بیش از ۴ میلیون تومان حقوق می‌گیرند یارانه دریافت می‌کنند.

طی حکمی از سوی هاشمی استاندار گلستان سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان منصوب شد.

اعتراض توتون کاران استان گلستان و علی‌آباد کتول به عدم پرداخت مطالبات‌شان، موجی از بی اعتمادی کشاورزان علیه مسئولین به راه انداخته است که در همین راستا، این رسانه خبری به تحلیل و بررسی مشکلات توتون کاران استان گلستانی پرداخته است.

استان گلستان با دارا بودن یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت دارد که اقتصاد ساکنان آن بیشتر بر پایه کشاورزی و دامپروری استوار است دارای نا برابرترین توزیع درآمدی است.

مشاور مدیر عامل خط آهن قزاقستان با بیان این مطلب که 85 درصد مواد غذایی کشور قزاقستان وارداتی هستند، اظهار کرد: لبنیات و گوشت سفید از محصولات مورد نیاز است که امکان تامین آن از استان گلستان وجود دارد.

نایب رییس اتاق بازرگانی گرگان در خصوص مهمترین مشکل تجار گلستانی و ایرانی در صادرات کالا به کشور قزاقستان را چه می داند، گفت: اخذ ویزا با مدت طولانی تر یکی از مهمترین موضوع در تجارت است که انتظار است تسهیل گردد و با توجه به آن، تجار امکان رفت و آمد داشته باشند.

رئیس اتاق بازرگانی گرگان با بیان این مطلب که در ایران نزدیک 2 میلیون تن دانه های روغنی وارد می شود اظهار کرد: ما به واردات گوشت گرم از قزاقستان نیاز داریم و همچنین در مقابل از طرف قزاق انتظارداریم که در صادرات کالای ایرانی به این کشور، تسهیلاتی را اتخاذ کند.

مدیر امورشعب بانک ملی استان گلستان با بیان این مطلب که در سال جاری بالغ بر 277 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان کمیته امداد پرداخت شده است اظهار کرد: هر طرح و دستورالعملی که منجر به رونق تولید و اشتغال در استان گردد خرسندیم و از آن استقبال می کنیم.

شنیده های موثق حاکی از آن است که بسیاری از انبارها و کارخانجات آرد و سیلوهای ذخیره سازی گندم  بخش خصوصی در سطح استان گلستان که به عنوان مباشر شرکت غله اقدام به خرید گندم کشاورزان نموده اند حال جهت تحویل گندم به دولت به بهانه های مختلف کارشکنی نموده و از تحویل گندم طفره می روند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان گلستان از برگزاری سه نمایشگاه تخصصی در گلستان در یک زمان خبر داد و گفت: دومین نمایشگاه تخصصی صنایع غذایی، اولین نمایشگاه تخصصی محصولات سلولوزی و همچنین اولین نمایشگاه تخصصی چاپ و بسته بندی در گلستان خبر داد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان با بیان این مطلب که 198 واحد صنعتی در گلستان وجود دارد که در زمره رکود به سر می برند، اظهار کرد: در سال جاری تعداد 929 واحد و طرح تولیدی استان جهت اخذ تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین یاب ثبت نام نموده اند.

مشاور امور بانوان و خانواده وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: طبق قانون شهرداریها موظف شده اند که نمایشگاه دائمی برای تولیدات بانوان برپا نمایند.

 عبدالرضا دادبود توانست در جلسه ی غیر علنی امشب شورای شهر نظر اعضای شورای شهر را برای تصدی پست شهرداری گرگان جلب کند.

راهپیمایی مردم گرگان بعد از اقامه نماز جمعه امروز، در پی اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا در خصوص اعلام کردن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، خشم و انزجار مردم جهان به خصوص مردم گرگان را در پی داشت، برگزار شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان گفت: صادقلو شهردار پیشین گرگان یکی از کاندیداهای این دوره از شهردار شدن شهر گرگان بود که با عدم ارائه درخواست به شورا انصراف خود را اعلام کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی، درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ محمّدحسین سبحانی، امام جمعه‌ی سابق گنبدکاووس را تسلیت گفتند.

عضو هیات نمایندگان اتاق گرگان با بیان این مطلب که کشاورزی در استان باید نوین شود اظهار کرد: پیشرفت صنعت کند کشاورزی نیز توسعه خواهد یافت و این امر تحقق نمیاید تا زمانی که نمایندگان مجلس با اتخاذ قوانین جدید، به کشاورزان و تولید کنندگان کمک نمایند.

نایب رییس اتاق بازرگانی گرگان با بیان این مطلب که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ایجاد بستر های تولید نقش به سزایی دارند افزود: نمایندگان محترم در رفع مشکلات بانکی، مالیات ارزش افزوده و تامین اجتماعی که پیش روی تولید کنندگان است همت بیشتری به خرج دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان با بیان این مطلب که امکانات لجستیکی استان گلستان کم و یا قدیمی شده اند اظهار کرد: با توجه به شرایط حاکم سرما در گلستان در روز های آینده، ما همواره در دل جاده ها با مردم خواهیم بود و آنها را تنها نخواهیم گذاشت و بسیجی گونه با مردم همراه خواهیم بود.