شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با بیان این مطلب که کشاورزان در برداشت محصولات سویا عجله نکنند افزود: کشت کلزا در گلستان تا 10 آذر تمدید شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛"علی موسی خانی" رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه در سال جاری، کشاورزان گلستانی استقبال بسیار خوبی برای کشت کلزا از خود نشان داده اند ودر همین راستا، یک کمیته پایش پیش‌‌آگاهی محصولات زراعی در سازمان کشاورزی گلستان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه  کشت کلزا تا 10 آذر تمدید شده است افزود: تاریخ کشت کلزا تا 10 آذر ماه تمدید شده است تا کشاورزانی که در برخی از شهرستان های استان، کشت کلزا را انجام ندادند این فرصت را پیدا کنند تا این محصول استراتژیک را کشت کنند.

"موسی خانی" تصریح کرد: متاسفانه برخی کشاورزان در مزارع سویای خود به عارضه غلاف‌بندی دچار شدند و برخی از بوته‌ها سبز مانده است و کشاورزان باید لکه‌هایی که در مزارع سویا سبز مانده است را برداشت نکنند در غیر اینصورت تمام محصولی که برداشت می‌شود به لحاظ رطوبت و مواد خارجی افزایش می‌یابد و باعث افت محصول خواهد شد.

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان اظهار کرد: کشاورزان در برداشت محصولات سویا عجله نکنند زیرا هنوز محصول سویا به رطوبت استاندارد نرسیده است.

وی در پاسخ به این سوال که استاندارد لازم برای برداشت کشت کلزا چه میزان است، خاطر نشان کرد: رطوبت استاندارد محصول سویا 12 درصد است و این میزان رطوبت باید از سوی کشاورزان مورد دقت قرار گرفته شود.

گفتنی است؛ استان گلستان یکی از قطب های تولید کلزا در کشور و منطقه محسوب می شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید