شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%
کارگردان مستند "زمستان یورت" گفت: مستند معدن زمستان یورت در مراسم افتتاحیه جشنواره مردمی فیلم عمار اکران شد و مورد توجه مردم، منقدان و رسانه‌ها قرار گرفت.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "میرزا باقری" ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره اکران مستند زمستان یورت اظهار داشت: ساخت مستند زمستان یورت از اواسط خرداد ماه امسال آغاز شد و ساخت این مستند 7 ماه به طول انجامید و این مستند به دنبال پرداختن به مشکلات کارگران زمستان یورت در قبل از حادثه معدن زمستان یورت و از سال 1385 بود که در آن زمان اعتراض کارگران زمستان یورت به موضوعات بیمه، ناکافی بودن درآمد و ناامنی معدن توسط مسئولان نادیده گرفته شد.
 
کارگردان مستند زمستان یورت تاکید کرد: کارگران  معدن زمستان یورت در سال‌های 1393 و 1394 نیز در راستای مطالبات خود در روبروی فرمانداری آزادشهر اعتراض کردند که در آن زمان اعتراضات کارگران معدن سرکوب شد و اگراین اعتراض‌ها شنیده می‌شد شاید حادثه معدن زمستان یورت که منجر به جان‌باختن 43 معدنچی شد، رخ نمی‌داد.
 
وی یادآور شد: در پی اعتراض‌هایی که کارگران معدن زمستان یورت داشتند اگر در این سال‌ها این اعتراض‌ها مورد توجه و پیگیری از سوی امام جمعه شهرستان، تشکلات دانشجویی و رسانه‌های محلی  قرار می‌گرفت امروز شاهد چنین حادثه تلخی در معدن نبودیم.
 
وی به حضور مستند زمستان یورت در جشنواره مردمی فیلم عمار اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مستند زمستانی  در جشنواره مردمی فیلم عمار به خوبی مورد توجه قرار گرفته و در شب نخست و در مراسم افتتاحیه نیز این مستند اکران شد.
 
کارگردان زمستان یورت افزود: در روز گذشته و در ساعت 19 و 30 دقیقه این مستند در سینما فلسطین تهران در جشنواره مردمی عمار اکران شد و بازخورد خوبی از سوی مردم داشت و به مستند زمستان یورت در برنامه ثریا نیز با حضور کارگردان به نام کشور آقای ده‌نمکی پرداخته شد.
 
وی ادامه داد: امشب نیز در ساعت 22 از شبکه افق با حضور نادر طالب‌زاده و آقای جلیلی به موضوع مستند زمستان یورت پرداخته می شود.
 
کارگردان مستند زمستان یورت از رسانه‌های محلی در شهرهای گنبدکاووس و آزادشهر گلایه کرد و افزود: رسانه ملی و رسانه‌های محلی به اندازه و به خوبی به موضوع مستند زمستان‌یورت نپرداختند و بنا دلایلی محافظه‌کاری کردند.
وی با بیان اینکه در ساخت این مستند از مسئولان محلی همراهی لازم اتفاق نیفتاد، یادآور شد: در تهیه این مستند سپاه نینوا استان گلستان در بخش‌هایی ما را همراهی کرد اما ارگان و نهاد خاصی آن‌گونه که باید به مسئله معدن زمستان یورت آزادشهر نپرداخت.
 
کارگردان مستند زمستان یورت یادآور شد: مسئولان استان گلستان از این که در روبروی دوربین ما قرار بگیرند از آنجایی که خود را مقصر حادثه می‌دیدند ترس داشتند و خودداری می‌کردند./تسنیم
 
انتهای پیام/
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید