شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

امام جمعه گرگان گفت: ملت ایران با حضور پرشور گسترده خود در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن پاسخ یاوه‌گویی‌های غربی‌ها و شرط‌های رئیس جمهور فرانسه را می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر گرگان با اشاره به سفر رئیس جمهور فرانسه به کشورمان در روزهای آینده اظهار داشت: باید دید این سفر با چه هدفی انجام می‌شود که برای نخستین بار رئیس جمهور فرانسه به کشورمان می‌آید.

وی افزود: آمریکا در موضوع برجام و تعهدات انجام شده پیمان‌شکنی کرده و اخیرا نیز ترامپ می‌گوید که متعهد به این پیمان نیستیم و باید ایران از مسائل موشکی و دفاعی خود دست بردارد و در منطقه نقشی نداشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تصریح کرد: رئیس جمهور فرانسه نیز اگر قصد دارد که در این سفر حرف‌های آمریکایی‌ها و ترامپ را پیگیری کند، بهتر است نیاید و وی چند پیش شرط یا پیشنهاد را برای سفر خود مطرح کرده که اگر پیش شرط باشد قابل قبول نیست و وی در حدی نیست که برای ما پیش‌شرط بگذارد و فردی در ایران منتظر حضور وی نیست اما اگر پیشنهاد باشد می‌توان درباره آن صحبت کرد.

امام جمعه گرگان گفت: نخستین موضوعی که وی مطرح کرده ملاقات با مقام معظم رهبری است که درباره این موضوع باید خود مقام معظم رهبری تصمیم‌گیری کنند.

نورمفیدی گفت: دومین پیش‌ شرط وی این است که ایران باید اعلام کند که آماده است برای ساخت موضوع ساخت موشک و توان دفاعی خودش مذاکره کند و دیگر پیش شرط وی این است که باید یک میز مذاکره بین ایران، آمریکا و عربستان برای برطرف کردن مسائل منطقه‌ای تشکیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان اظهار کرد: درباره توان دفاعی کشورمان تاکنون چندین بار رئیس جمهور و دیگر سران کشورمان به صورت قاطع پاسخ داده‌اند و این حق قانونی و شرعی ماست و هیچ کشوری برای افزایش توان دفاعی خود اجازه نگرفته و مذاکره نمی‌کند.

وی افزود: این حق قانونی و بین‌المللی هر کشوری است که توان و بنیه دفاعی خود را تقویت کند و رئیس جمهور فرانسه اگر می‌خواهد برای مطرح کردن این موضوعات به ایران بیاید، بهتر است نیاید و پاسخ این حرف‌ها را مسئولان ما بارها داده‌اند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: هیچ عقل سالمی به انسان این اجازه را نمی‌دهد که از خود دفاع نکند و خداوند نیز به ما دستور داده که خودمان را در برابر دشمن قوی کنیم.

نورمفیدی افزود: درباره مسائل منطقه‌ای نیز باید این موضوع را رئیس جمهور فرانسه و همدستانشان درنظر داشته باشند که چه کسی و کشورهایی سبب به‌ هم ریختن منطقه شده‌اند و چه کسانی تروریست‌ها را پرورش داده و چه کسانی سوریه و عراق، یمن و افغانستان را به هم ریخته است.

وی اظهار کرد: ما اگر هم رفتیم از ما خواستند که کمک کنیم و این کمک جزو آرمان‌های انقلاب ماست و ایران تنها برای کمک به مردم به این کشورها وارد شده و اگر رئیس جمهور فرانسه برای این موضوعات می‌خواهد به ایران بیاید بهتر است نیاید چرا که ایران راه پیشرفت خود را ادامه خواهد داد.

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: ان سالله ملت ایران با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ این حرف‌های رئیس جمهور فرانسه را خواهند داد و با وجود همه مشکلاتی که داریم از استقلال و عزت و شرف کشور دفاع خواهند کرد.

نورمفیدی گفت: حضور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن یک وظیفه شرعی و تکلیف دینی است که برای حفظ استقلال، عزت و دین وشرف خود در صحنه حاضر شویم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید