شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

معاون پارك علم‌ و فناوري گلستان با بیان این مطلب که يكي از مشكلات بزرگ ما، نفوذ فرهنگ نفتي در تار و پود جامعه است اظهار کرد: تنها راه تبديل شدن استان گلستان به يك قدرت اقتصادي و فناوري، فقط و فقط از مسير نوآوري مي‌ گذرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "عماد آيداني" در اختتاميه رويداد شتاب (استارتاپ)، كه با حضور ايده‌ پردازان، دانش‌آموزان، دانشجويان و اساتيد دانشگاه در مركز آموزش‌ عالي علمي-كاربردي گنبدكاووس يك برگزار شد، با بيان اينكه در سال‌هاي اخير با نفوذ فرهنگ نفتي در جامعه، آلودگي مغزها را شاهد هستيم، گفت: طبيعتا با نفتي شدن مغز، بخش فعال و نوآور آن هم از كار خواهد افتاد.

وي تاكيد كرد:‌ تنها راه تبديل شدن استان گلستان به يك قدرت اقتصادي و فناوري، فقط و فقط از مسير نوآوري مي‌ گذرد.

"آيداني" با بيان اينكه يكي از دلايل مهم برتري ديگر استان‌ها نسبت به ما برتري آنها در نوآوري و كارآفريني است، تصريح كرد: اينجاست كه بر مديران و مسئولان استاني واجب است كه اين مسير را براي بخش‌هاي مختلف هموار سازند.

وي ادامه داد: تنها زماني‌كه جريان توليد محصول و خدمات نوآورانه در استان به يك جريان پيوسته و دائمي تبديل شود، رشد واقعي و روزافزون را لمس خواهيم كرد.

معاون پارك علم‌‌ و فناوری گلستان با اشاره‌ به اينكه محصول و خدمت نوآورانه توسط شركت‌هاي دانش‌ بنيان، فناور و استارتاپ‌ها توليد خواهد شد، گفت: اگر اين شركت‌ها و استارتاپ‌ها را درنيابيم، در آينده‌اي نزديك نفتي كه به آن تا اين حد علاقه‌مند و وابسته‌ايم را نيز از دست خواهيم داد.

آيداني خاطرنشان‌ كرد:‌ به هرحال تا زماني‌ كه جامعه استارتاپي به معناي عام شكل نگيرد، ما درگير مسائل بسياري از قبيل ادامه عقب‌ ماندگي‌ها خواهيم بود.

گفتني است در پايان اين مراسم، از 4 طرح برتر رويداد با اهدا جوايز، تقدير بعمل آمد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید