شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

مدیر جهاد کشاورزی گالیکش از پرداخت ۱۹ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون تا آبان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گالیکش؛ "حبیب اله زارع" اظهار داشت: این تسهیلات در راستای تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و باهدف نوسازی ماشین‌آلات کشاورزان به‌منظور افزایش راندمان تولید، کاهش هزینه‌ها و ضایعات محصولات کشاورزی به 60 نفر از کشاورزان پرداخت‌شده است.

وی اظهار داشت: با پرداخت این تسهیلات 33 دستگاه تراکتور متوسط و نیمه سنگین و 27 دستگاه انواع ادوات کشاورزی خریداری و به ناوگان کشاورزی شهرستان افزوده‌شده است.

زارع در ادامه یادآور شد: این میزان تسهیلات با عاملیت بانک کشاورزی و پست‌بانک به کشاورزان اعطاشده است.

* سال زراعی گذشته ارزش اقتصادی تولیدات کشاورزی گالیکش 310 میلیارد تومانی بود

مدیریت جهاد کشاورزی گالیکش گفت: در سال زراعی 95-96 بالغ‌بر 138 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در شهرستان گالیکش تولیدشده است.

وی افزود: زیر بخش زراعت با تولید 102 هزار و 870 تن و ارزش 200 میلیارد و 700 میلیون ریال رتبه اول در بین زیر بخش‌های کشاورزی شهرستان را به خود اختصاص داده است.

زارع اضافه کرد: زیر بخش تولیدات دامی با تولید 15350 تن و ارزش 687 میلیارد ریال و زیر بخش باغبانی با تولید 19480 تن و ارزش 406 میلیارد ریال رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده است.

وی تأکید کرد: با اجرای طرح‌های نوین و افزایش بهره‌وری میزان تولیدات کشاورزی در شهرستان در بخش‌های مختلف به‌طور میانگین 15 درصد افزایش‌یافته است.

* رصد مستمر اراضی زراعی شهرستان گالیکش از طریق گشت‌های حفاظتی 131

زارع گفت: گشت‌های حفاظتی 131 به‌منظور رصد و پایش مستمر اراضی کشاورزی شهرستان به‌منظور جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز این اراضی از سال 1394 در شهرستان فعالیت خود را آغاز نموده است.

وی افزود: کلیه اخبار و اطلاعات واصله از طریق سامانه ارتباطات مردمی حفاظت اراضی کشاورزی 131 پیگیری و رصد شده و اقدامات لازم تا حصول نتیجه به عمل می‌آید.

زارع خاطرنشان ساخت: از زمان آغاز فعالیت این گشت‌ها بالغ‌بر 95 درصد ساخت‌وسازهای غیرمجاز در همان ابتدای امر توسط خود مالکین تخریب می‌گردد و زمین زراعی به حالت اولیه اعاده می‌گردد.

* خرید قطعی 953 تن دانه روغنی آفتابگردان در شهرستان گالیکش

مدیریت جهاد کشاورزی گالیکش گفت: خرید تضمینی و قطعی 953.115 تن دانه روغنی آفتابگردان در مرکز خرید شرق استان واقع در انبار شرکت تعاونی روستایی اوغان به پایان رسید.

وی افزود: برای سال 96 قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی آفتابگردان 26 هزار و 644 ریال تعیین‌شده است که نسبت به پارسال 10 درصد افزایش‌یافته و ارزش محصول خریداری‌شده بیش از 25 میلیارد ریال است که تاکنون حدود 99.5 درصد وجه آن به کشاورزان پرداخت‌شده است.

زارع تأکید کرد: در سال جاری از حدود 416 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان محصول آفتابگردان برداشت شد و بالغ‌بر 616 تن محصول آفتابگردان در شهرستان تولید شد.

انتهای پیام/ نبلکوه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید