شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

مسئول دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان از آغاز طرح نظارت بر 23 هزار انبار نگهداری کالا از 19 دی در گلستان خبر داد و اظهار کرد: تاکنون برای 17 هزار انبار نگهداری کالا در گلستان کد شناسایی صادر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "حبیب الله سیفی" مسئول دبیرخانه کمیسیون مبارزه باقاچاق کالا و ارز استان گلستان از آغاز طرح نظارت بر چرخش کالا در انبارهای نگهداری کالا در این استان از 19 دی سال جاری خبر داد و گفت: تاکنون 23 هزار باب انبار در گلستان شناسایی شده است.

وی با بیان این مطلب که تاکنون برای 17 هزار انبار نگهداری کالا در گلستان کد شناسایی صادر شده است، اظهار کرد: در این طرح، نظارت بر چرخش تمام کالاها اعم واردات یا صادرات به استان گلستان براساس بارنامه رسمی و الکترونیکی صادر شده توسط شرکت های باربری انجام می شود و هیچ کالایی بدون داشتن بارنامه رسمی قادر به جابجایی نیست.

"سیفی" تصریح کرد: 438 کیلومتر مرز خشکی و آبی استان گلستان از مرزهای پاک کشور است و هیچ کالای قاچاقی از آن وارد یا صادر نمی شود.

مسئول دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان گفت: کالاهای قاچاق موجود در گلستان بیشتر جنبه توزیعی دارد که غالبا از مبادی گمرکی دیگر استان های کشور بویژه تهران، خراسان ها و سمنان وارد این استان می شود که لوازم خانگی، پوشاک، گوشی تلفن همراه، لوازم آرایشی و بهداشتی بیشترین فراوانی را دراین حوزه دارند.

وی افزود: در سه سال گذشته با راه اندازی سامانه هایی از جمله سامانه پایش سوخت، پنجره واحدهای گمرکی، استفاده از ایکس ری در گمرک ها، شناسنامه دار کردن انبارها برای چرخش شفاف کالا، برندسازی پوشاک، دریافت ما به التفاوت سوخت از کامیون های ترانزیت و طرح رجیستری گوشی های تلفن ها به دنبال پیشگیری و کاهش قاچاق کالا بوده است.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: درسایه اجرای این طرح ها موفقیت های زیادی حاصل شده که کاهش حجم قاچاق کالا از 25 میلیارد دلار به 11 میلیارد دلار، کاهش قاچاق سوخت و دو برابر شدن ورود گوشی های تلفن همراه از مبادی رسمی گمرکی از جمله این موفقیت ها است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید