شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور گفت: کارگرانی که نتوانستند بیمه شوند درسامانه رفاهی که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ثبت نام خود را انجام دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از بندرگز؛ "سید هادی ساداتی" نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور گفت: کارگرانی که نتوانستن ازبیمه استفاده کنند طبق قانون ابتدا باید در سامانه رفاهی که از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از سال گذشته راه اندازی کرد ثبت نام خود را انجام دهند.

وی افزود: درمرحله مقدماتی اطلاعات افراد در سامانه بررسی میشود و از طریق سامانه به بازرسان شهرستان معرفی میشوند و بعد از آن بازرسان شهرستانی موظفند ازطریق اپلیکیشینی که به عنوان متصل به سامانه در اختیار دارند و همچنین با استفاده از امکانات جی پی اس از افراد در محل کار بازرسی کنند و گزارش عملکرد متقاضیان  را برای تامیین اجتماعی ارسال می شود.

"ساداتی تصریح کرد: سازمان تامیین اجتماعی پس از دریافت اطلاعات مقدماتی سامانه و انجام بازرسی مقدماتی؛ کار بیمه و ثبت نام  کارگران را آغاز می کند.

نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور اظهار کرد: بر اساس دستور عمل وزارت کار؛ اگر کارگرانی ثبت نام مقدماتی خود را درسامانه انجام نداده باشند؛ انجام بیمه برای آنان امکان پذیر نخواهد بود.

وی با بیان این مطلب که بیش از  270 هزار کارگر دراین سامانه ثبت نام انجام داده اند، تصریح کرد: درمرحله اول که از اردیبهشت امسال سهمیه ی کارگران اعلام شده بود بیش ازیکصد هزار کارگر ثبت شده بود.

نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور خاطر نشان کرد: مرحله دوم در اختصاص کسانی است که از قبل بیمه شده بودند و این افراد نیز باید در سامانه ثبت نام خود را انجام دهند و اطلاعات این افراد از طریق انجمن ها و تامیین اجتماعی دراختیار وزارت کار قرارمی گیرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید