شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

در مراسمی با حضور استاندار گلستان و جمعی از مدیران ارشد استان و شهرستان، خانه طبیعت گرگان با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "سید مناف هاشمی" استاندار گلستان در این مراسم گفت: رابطه صمیمی بین انسان و طبیعت موجب تغییر رفتار ما نسبت به محیط زیست می شود و می تواند زمینه جذب گردشگران را فراهم نماید.

وی با تأکید بر اهمیت حفظ زیبایی های طبیعت، تصریح کرد: در تمام دنیا، مدیریت شهری در راستای حفظ طبیعت و ارزش های تاریخی ورود می کند و باید تلاش کنیم با معرفی زیبایی های گلستان، علاقمندان به طبیعت در کشور را به سمت استان جذب کنیم.

"هاشمی" با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان می تواند نقش قابل توجهی در کنار خانه طبیعت داشته باشد، عنوان کرد: ارائه فیلم، عکس و بروشور به منظور معرفی نقاط باارزش طبیعی توسط این اداره کل به گردشگران می تواند در معرفی استان موثر باشد.

33322

استاندار گلستان بر مشارکت بخش خصوصی در پروژه هایی همچون خانه طبیعت، تأکید و تصریح کرد: فضاهایی از این دست، علاوه بر جبران هزینه های بخش خصوصی می تواند زمینه های رونق اقتصادی و اشتغال را فراهم آورد.

وی یادآور شد: امروز در دنیا زباله به عنوان سرمایه محسوب می شود و برخی کشورها با خریداری و بازیافت آن، به تولید برق می پردازند که ما نیز باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

استاندار گلستان افزود: برخی استانها از منابع بلاعوض بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای توسعه بوم گردی استفاده کرده اند و گلستان نیز می تواند از این ظرفیت بهره ببرد

* در گزارش صد روزه فعالیت خود، به ارائه برنامه های برجسته استان در حوزه زیرساخت، گردشگری، منابع طبیعی و صنعت خواهم پرداخت

"هاشمی" ایجاد مراکزی همچون خانه طبیعت را ظرفیتی برای استان دانست و افزود: شهرداری ها و حوزه گردشگری می توانند با ایجاد چنین مراکزی، ضمن کمک به توسعه استان، گلستان را به استانی برخوردار در سطح کشور تبدیل کنند.

استاندار گلستان در پایان خاطر نشان کرد: در گزارش صد روزه فعالیت خود، به ارائه برنامه های برجسته استان در حوزه زیرساخت، گردشگری، منابع طبیعی و صنعت خواهم پرداخت.

لازم به ذکر است، خانه طبیعت که بر اساس تفاهم نامه منعقده بین شهرداری گرگان و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، در زمینی به مساحت 850 متر و با زیربنای 420 متر مربع با هزینه یک میلیارد تومان به بهرداری رسیده، به مدت سه سال جهت اقدامات پژوهشی به این دانشگاه واگذار شد تا این مکان، درگاه ارتباطی دانشگاه با جامعه باشد.

گفتنی است؛ خانه طبیعت گرگان در منطقه گردشگری ناهار خوران و در محدوده تپه نورالشهدا واقع است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید