شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

استاندار گلستان گفت: برنامه های دهه فجر می تواند نسبت به سال قبل بهتر برگزار شود اما کمیته ها باید به دنبال ایده های جدید باشند زیرا اینها باید در خاطرات نسل ها جدید قرار گیرد و با نسل گذشته فاصله را کم کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین به نقل از شبستان، سیدمناف هاشمی، استاندار گلستان، عصر امروز (23 دی) در جلسه ستاد عالی دهه فجر استان گفت: همه باید تلاش کنند تا غنای جشن های یادبود انقلاب اسلامی را بیشتر کنیم. طراوتی که مورد تأکیدمقام معظم رهبری است، باید در ایام هفته دولت و دهه فجر داشته باشیم و آن را در عمل پیاده کنیم.

وی افزود: هرکسی متناسب با تلاش خود قسمت پر لیوان را به مردم نشان دهد تا علاقه مندی مردم به کشور و انقلابی که برای آن تلاش کردیم و خون دادیم، بیش از گذشته شود.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: تجربه لازم برای برگزاری برنامه ها و مراسمات این ایام وجود دارد با این حال باید به دنبال چرایی این مسئله باشیم که چرا حضور و مشارکت مردم در اینگونه برنامه ها کمتر است.

وی تصریح کرد: شاید یکی از دلایل این اتفاق اینست که ما مسئولان خیلی مردم را جدی نگرفتیم و از آنها نخواستیم که در اینگونه برنامه ها مشارکت داشته باشند.

هاشمی ادامه داد: وقتی نشست ها و هماهنگی های دولتی و اعتبارات دولتی زیاد اتفاق می افتد این تصور ایجاد می شود که دولت باید همه کارها را انجام دهد و مردم نادیده گرفته می شوند.

وی با بیان اینکه کمیته های 22 گانه این ستاد باید به دنبال چگونگی افزایش نقش مردم در مراسمات ایام دهه فجر باشند، اظهارکرد: وقتی توانستیم بودجه و اعتبار بگیریم و یک پروژه را کلنگ بزنیم یا افتتاح کنیم، باید این هنر را داشته باشیم تا زمینه حضور مردم را هم در این برنامه ها فراهم کنیم.

استاندار گلستان با اشاره به نقش مردم در انقلاب اسلامی، گفت: هر زمانی که کشور به مردم نیاز داشت، چه در پیروزی انقلاب، دوران جنگ و حتی بحران ها و اغتشاشات همیشه از مردم کمک گرفتیم و موفق هم بودیم.

وی افزود: با تجربه ای که وجود دارد این برنامه ها می تواند نسبت به سال قبل بهتر برگزار شود اما کمیته ها باید به دنبال ایده های جدید باشند زیرا اینها باید در خاطرات نسل ها جدید قرار گیرد و با نسل گذشته فاصله را کم کند.

هاشمی بیان کرد: در 30 سال قبل در دهه فجر شور و فضای خاصی در مدارس ایجاد می شد، الان هم باید این کار را انجام دهیم، البته شاید این کارها نیاز چندانی هم به پول نداشته باشد. همچنین باید برنامه های هنری ویژه ای در این ایام برگزار شود. باید به سراغ خانواده های شهدا برویم و با آنها دیدار داشته باشیم.

وی تأکید کرد: هر کمیته متناسب با وظیفه ای که برعهده دارد باید برنامه هایی را برای دهه فجر داشته باشد تا علاوه بر پررنگ کردن حضور و نقش مردم رضایت آنها را نیز جلب کند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید