شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان از ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان 50 سال و بالاتر از ابتدای سال آینده خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "مهدی میقانی" مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان در جمع خبرنگاران گفت: ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان 50 سال و بالاتر براساس بررسی ها و مطالعات انجام گرفته در بهبود شاخص های عملکردی بخش حمل و نقل در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح افزود: این امر به منظور افزایش بهره وری ناوگان باری کشور و هم چنین تقویت نوسازی این ناوگان و با استناد به رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری و همچنین با توجه به تصویب قانون هوای پاک در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان تصریح کرد: برهمین اساس از ابتدای سال 97 صدور بارنامه برای ناوگان باری 50 سال و بالاتر ( با حداکثر سال ساخت 1347 شمسی و یا 1968 میلادی و قبل از آن) ممنوع خواهد بود.

"میقانی" بیان داشت: در حال حاضر ناوگان فوق سنگین با وزن ناخالص بالای 96 تن تا اطلاع ثانوی مشمول این طرح نیستند.

وی با بیان اینکه مالکان ناوگان مشمول این طرح می توانند از تسهیلات برای نوسازی بهره مند شوند، خاطرنشان کرد: این افراد می توانند با مراجعه به شرکت های تأمین کننده خودرو و طرف قرارداد نسبت به نوسازی ناوگان خود با تسهیلاتی که از محل ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی پیش بینی شده است، برخوردار شوند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان با بیان اینکه در مراحل بعدی اجرای این طرح حدنصاب سنی تعیین شده برای اعمال ممنوعیت ها به تدریج کاهش خواهد یافت، اظهار کرد: به دنبال این هستیم تا با برنامه ریزی و پیش بینی های قبلی به منظور جلوگیری از اختلال در حمل و نقل کالا، علاوه بر هماهنگی های لازم با دستگاه های مسئول، تشکل های صنفی و اطلاع رسانی به جامعه هدف، این طرح را به خوبی در استان اجرا کنیم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید