شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

یکی از فعالان رسانه ای کشور در یادداشتی در باب پیرامون حوادث اخیر در اروپا که از سوی گروه تروریستی داعش انجام گرفته است در یادداشی آورده است، "عملیات تروریستی در اروپا: کار " اسلام افراطی" یا "وهابیت" ؟!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "محمد عبدالهی" از فعالان رسانه ای کشور در یادداشتی در باب حوادث اخیر روی داده در برخی از کشور های اروپایی، در یادداشتی به این حوادث پرداخته است.

وی در یادداشت خود آورده است؛

طی سالهای گذشته شاهد عملیات های تروریستی متعددی در خاک اروپا هستیم. خصوصا از 2014 به بعد یعنی دوران افول داعش و گروهکهای تکفیری در عراق و سوریه، مثلا چند مورد اصلی:

* فرانسه نوامبر 2015: حمله راننده کامیون به جمعیت در شهر نیس و کشتن 84 نفر

* فرانسه نوامبر 2015: مجموعه عملیات تروریستی در رستوران و نزدیکی ورزشگاه دوفرانس و کنسرت موسیقی در پاریس. ۱۵۳ نفر کشته و ۳۶۸ نفر زخمی شدند.

* بلژیک 22 مارس 2016: دو انفجار مهیب در فرودگاه بین‌المللی و در ‌متروی بروکسل با بیش از ۳۰ کشته و ۱۸۷ زخمی.

* آلمان ژوئیه 2016: تیراندازی در رستوران مک دونالد در مونیخ. با 9 کشته و 35 زخمی.

* و آخری: اسپانیا آگوست 2017 : حمله با خودرو ون به جمعیت در مرکز شهر بارسلونا و کشتن 13 تن.

* بنا به گزارشات رسمی خود دولتهای اروپایی همگی این عملیات های تروریستی به دست اعضای گروهکهای تکفیری خصوصا داعش صورت گرفته که همگی این افراد دارای تفکر سلفی و وهابی بوده اند. یعنی ریشه فکری و عملیاتی همه این افراد در دولت سعودی است.

اما یک سوال ساده:

چرا هیچ یک از دولتهای اروپایی در توصیف عاملان این حوادث از برندهای معروف "وهابی" و "سلفی" استفاده نمیکنند و ترجیح میدهند واژه "اسلام_افراطی" یا " اسلام_جهادی"  یا " افراط گرایان" و این قبیل اصطلاحات را برای آنها بکار ببرند؟ چرا هیچ یک از این دولتها اقدام به جلوگیری از فعالیتهای تبلیغی گسترده عربستان سعودی در اروپا و تحریم اقتصادی و نظامی و حتی یک انتقاد لفظی ساده از عربستان نمیکنند؟! آیا جز این است که ما شاهد نوعی همدستی پنهان این کشورها با عربستان علیه مردم خودشان هستیم؟! آیا هدف این عملیاتها، جز بدنام کردن "اسلام" و چسباندن واژه افراطی به "اسلام" و تشدید اسلام_هراسی چیز دیگری است؟!

* هر گاه دولتمردان اروپایی به جای "اسلام"، تروریستها را "سلفی" و "وهابی" بخوانند و هرگاه اقدام به تحریم و فشار علیه عربستان و تفکر منحط وهابیت حاکم بر آن کنند، آنها را در مبارزه با تروریسم افرادی صادق بدانید.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید