شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

کارشناس مسئول اداره حمل و نقل مسافر استان گلستان با بیان این مطلب که در فاز نخست نصب سامانه "سپهتن" در گلستان بالغ بر 90 درصد اتوبوس های استان از این سامانه برخوردار شدند، افزود: با نصب این سامانه،  تخلفات رانندگی آنلاین و لحظه‌ای به راننده و مالک ناوگان به صورت پیامک ارسال می‌شود و به پلیس کمک می‌کند که حرکات راننده از طریق دوربینی که در داخل اتوبوس نصب است، به صورت لحظه ای، کنترل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "نرگس زینتی" کارشناس مسئول اداره حمل و نقل مسافر این اداره کل در گفتگو با خبرنگار ما در باب این سامانه گفت: سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) با هدف ارتقای ایمنی و نظارت دقیق بر عملکرد ناوگان حمل و نقل مسافر، از سال 95 برای ناوگان اتوبوسی گلستان نصب و اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه در فاز اول اجرای این سامانه بیش از 90 درصد ناوگان اتوبوسرانی استان به آن مجهز شده اند، افزود: در این سامانه، دستگاهی بر روی هر اتوبوس نصب شده که مجهز به دریافت کننده امواج ماهواره ای ردیابی بوده و ضمن برقراری ارتباط پایدار با خودرو، از این طریق موقعیت خودرو با بیشترین دقت و سرعت محاسبه می شود.

"زینتی" در ادامه به قابلیت های این سامانه اشاره کرد و تصریح کرد: تخلفات رانندگی آنلاین و لحظه‌ای به راننده و مالک ناوگان به صورت پیامک ارسال می‌شود و به پلیس کمک می‌کند که حرکات راننده از طریق دوربینی که در داخل اتوبوس نصب است، به صورت لحظه ای، کنترل شود.
کارشناس مسئول اداره حمل و نقل مسافر استان گلستان با اشاره به اینکه سامانه سپهتن به هیچ وجه قابل دستکاری نیست و کوچکترین تغییر آن بلافاصله به پلیس گزارش می‌شود، در پایان خاطر نشان کرد: راننده قبل از حرکت، گواهینامه را در داخل سامانه مذکور قرار داده و بر اساس بانک اطلاعاتی موجود، مدارک و سوابق راننده، مجاز و غیرمجاز بودن، میزان کارکرد وی در رانندگی، سرعت ها و توقف های غیرضروری، تخلفات رانندگی، سوابق خودرو، معاینه فنی، مسیر و زمان حرکت، مبدا و مقصد و... نشان داده می شود.

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید