شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان با بیان این مطلب که این نهاد به دنبال کشت محصول چغندر در وسعتی بالغ بر 5 هزار هکتار از مزارع استان است افزود: با کمک سرمایه گذاران و بخش خصوصی، یک کارخانه قند در استان ایجاد می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "مختار مهاجر" رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت کشت محصول چغندر قند در گلستان و برنامه های این سازمان در استان گفت: در حال حاظر 54 هکتار از مزارع زراعی استان گلستان زیر کشت محصول چغندر قند رفته است که برآورد کارشناسان جهاد کشاورزی استان بر این است که بالغ بر 20 الی 25 هزار تن چغندر قند از مزارع استان گلستان برداشت شود.

وی در خصوص مزایای کشت چغندر قند در مزارع استان افزود: کشت این محصول، علاوه بر درآمد مناسب برای کشاورزان گلستانی، نقش بسیار مهمی در تقویت و حاصلخیزی خاک مزارع را به همراه دارد.

"مهاجر" تصریح کرد: به طور متوسط بین 40 الی 50 درصد از بقایای این محصول به خاک بر میرگردد که برای احیای مجدد زمین کشاورزی بسیار مناسب است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان در باب میزان اشتغال زایی کشت این محصول در استان گفت: کشت پاییزی این محصول در گلستان، اشتغال در فصل زمستان را به همراه دارد که در هر هکتار بالغ بر 40 الی 45 نفر مشغول به فعالیت می شوند.

وی در خصوص برنامه های این نهاد در باب کشت و استهلال این محصول در استان اظهار کرد: در برنامه جهاد کشاورزی استان، کشت محصول چغندر قند در گلستان بالغ بر 5 هزار هکتار می رسد که مسئولین امر برای اجرایی شدن این برنامه تمام تلاش خود را در استان بسیج کرده اند.

"مهاجر" در پایان با اشاره به این موضوع که که کشت چغندر قند در گلستان، رقیب بسیار مناسبی برای کشت محصول برنج در استان به حساب می آید، خاطر نشان کرد: بنا داریم با کمک سرمایه گذاران و بخش خصوصی، یک کارخانه قند در استان راه اندازی شود.

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید