شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با بیان این مطلب که 65 درصد توتون کشور در گلستان تولید می شود افزود: توتون استان گلستان بسیار با کیفیت و یک برند در کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "حسینقلی قوانلو" رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در حاشیه برگزاری جلسه تبیین سیاستهای وزارت صنعت، معدن و تجارت که با حضور رئیس مرکز برنامه ریزی دخانیات کشور در محل سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان برگزار گردید، به خبرنگار ما گفت: استان گلستان در حوزه دخانیات از استانهای مهم کشور است بطوریکه 65 درصد توتون کشور در استان گلستان کشت می شود.

وی افزود: از آنجایی که توتون محصولی اقتصادی و اشتغالزاست، برای کشاورزان و صادرکنندگان این محصول ارزش افزوده بالایی ایجاد می نماید.

"قوانلو" اظهار کرد:در بحث اشتغالزایی، کشت این محصول بسیار تاثیرگذار بوده، بطوریکه در حال حاضر حدود 12 هزار نفر در این بخش در استان گلستان مشغول به کار می باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با بیان این که کشت توتون در استان گلستان قدمت دارد، اذعان کرد: توتون استان گلستان بسیار با کیفیت و یک برند در کشور است و لذا باید از این شرایط بهره برده و برای رشد و توسعه تولید و فرآوری این محصول برنامه ریزی نماییم.

این مقام مسئول گلستان در پایان خاطر نشان کرد: یکی از سیاستهای استان گلستان، تشکیل و تقویت شرکت های تعاونی شهرستانی جهت خرید این محصول از کشاورزان و صادرات آن، با هدف حمایت از کشاورزان و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در استان است.

گفتنی است، 80 درصد توتون کشور وارداتی است، که استان گلستان با جایگزین کردن کشت این محصول که در برابر کم آبی نیز مقاوم است، میتواند جایگزین مناسبی برای کشت محصول برنج در استان باشد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید