شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

مدیر زراعت جهاد کشاورزی گلستان از کاهش کشت سویا در گلستان خبر داد و گفت: علت کاهش کشت سویا در استان به علت پرداخت دیر هنگام طلب گندمکاران کاهش پیدا کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ استان گلستان به عنوان یکی از قطب های تولید سویا در کشور، همه ساله جزو سه استان نخست کشور در امر تولید این محصول استراتژیک در کشور را به خود اختصاص می داد.

در سال جاری نیز، کشاورزان گلستانی پس از برداشت محصول گندم مزارع خود را برای کشت محصول استراتژیک سویا آماده میکردند اما متاسفانه به علت تاخییر در پرداخت پول گندمکاران گلستانی، انگیزه کشت کشاورزان برای کشت این محصول کاهش پیدا کرده است.

در همین راستا، "محمد رضا عباسی" مدیر زراعت جهاد کشاورزی گلستان در پاسخ به این سوال که چه میزان از مزارع استان در سال جاری تحت کشت محصول سویا رفته است، اظهار کرد: در سال جاری در حدود 16 هزار هکتار از مزارع گلستان سویا کشت شده است.

وی در ادامه افزود: در سال گذشته بیش از 40 هزار هکتار سویا تولید شده بود که متاسفانه امسال به علت مشکلاتی که وجود داشت، این میزان کاهش کشت پدیدار شده است.

"عباسی" در پاسخ به این سوال که علت کاهش کشت محصول سویا در گلستان، چه بوده است، خاطر نشان کرد: دیر پرداخت شدن طلب گندم کشاورزان گلستانی سبب شد کشاورزان انگیزه و پول کافی برای کشت محصول دوم نداشته باشند.

امید است، مسئولین دولتی در خصوص اقداماتی که در جهت پرداخت هزینه دستاورد های کشاورزان می شود، نگاهی جهادگرانه داشته باشند و اجازه ندهند که با بی تدبیری، به کشاورزان و تولید محصولات کشاورزی، ضربه وارد کنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید