شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بهتر از پیام رسان های خارجی است - 50%
اطلاعات شخصی به سرقت نمیرود - 0%
حمایت از تولید ایرانی است - 0%
بهتر از از پیام رسان های خارجی استفاده شود - 37.5%
دولت باید از پیام رسان های داخلی حمایت کند - 12.5%

رییس سسازمان جهاد کشاورزی استان گلستان با بیان این مطلب که استان گلستان، مستعد کشت چقندر پاییزه است، افزود: برنامه ابلاغی این سازمان برای کشت این محصول در فصل پاییز بالغ بر 3 هزار هکتار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "مختار مهاجر" رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در جلسه برنامه ریزی کشت چغندرقند پاییزه استان گلستان با اشاره به اینکه برنامه ابلاغی کشت چغندرقند پاییزه استان در سال زراعی 96-97 به میزان 3هزار هکتار است گفت: عمده ی کشت این محصول در شهرستانهای گنبد، آق قلا، علی آباد کتول، رامیان، کلاله و مراوه تپه است.

وی افزود: توسعه ی چغندرقند پاییزه در راستای حفظ منابع آبی کشور از کشت بهاره به پاییزه بوده و استان گلستان مستعد کشت چغندرقند پاییزه است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان، کشت این محصول را تناوب زراعی خوبی با گندم و باعث افزایش عملکرد آن عنوان کرد و تصریح کرد: حمایتهای بسیار خوبی از سوی دولت در جهت توسعه ی کشت چغندرقند انجام می شود.

"مهاجر" در باب این حمایت ها خاطر نشان کرد: از جمله حمایت های این سازمان، اختصاص یارانه تا 50 درصد در بذر مصرفی، کمک کرایه حمل، تسهیلات کم بهره تا سقف 50 میلیون ریال، خرید ادوات با تسهیلات کم بهره 4 درصدی و همچنین "کارخانه قند معین" استان نیز تمام نهاده ها و ادوات کاشت و داشت را نیز در اختیار کشاورزان قرار می دهد.

استان گلستان تنها استان شمالی کشور است که اقدام به کشت محصول چقندر کرده است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید