شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

مدیر جهاد کشاورزی مراوه تپه از ورود 40 تن آفتابگردان غیرمجاز به شهرستان مراوه تپه خبر داد و گفت: متاسفانه برخی از افراد با توجه به اینکه استان تنها 3 مرکز خرید دانه های روغنی دارد، دانه های روغنی را به اسم شهرستانهای اطراف به مراکز خرید می آورند و ورود دانه های روغنی غیر مجاز به مراوه تپه نیز به همین شکل اتفاق افتاده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین به نقل از راه اترک، سلیمان محمدی، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مرزی مراوه تپه در خصوص ورود آفتابگردانهای غیرمجاز به شهرستان مرزی مراوه تپه گفت: متاسفانه برخی از افراد با توجه به اینکه استان تنها 3 مرکز خرید دانه های روغنی دارد، دانه های روغنی را به اسم شهرستانهای اطراف به مراکز خرید می آورند و ورود دانه های روغنی غیر مجاز به مراوه تپه نیز به همین شکل اتفاق افتاده است.

محمدی در ادامه گفت: البته این امر با توجه به اینکه مرکز خرید دانه روغنی در شهرستان برای بار اول است که صورت می گیرد، اتفاق افتاده و کارکنان شرکت تعاونی بلافاصله بعد از اطلاع متوجه امر شده اند و هم اکنون با دقت بسیار خرید را انجام می دهند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرزی مراوه تپه گفت: دانه روغنی های وارد شده به خاطر اینکه تازه نیستند درصد رطوبت کمتری دارند و با سنجش میزان رطوبت شناخته می شوند.

سلیمان محمدی اضافه کرد: امسال از میزان یک هزار و 71 هکتار زمین کشت شده آفتابگردان بیشتر آن به کشت روغنی اختصاص داده شده و در سال جاری میزان کشت دانه آجیلی آفتابگردان شهرستان کم می باشد.

وی علت این افزایش زیر کشت را هم ورود بذرهای خوب به منطقه با رایزنیهای جهاد کشاورزی و هم خرید تضمینی مناسب برشمرد.

شهرستان مرزی مراوه تپه در استان گلستان قرار دارد و یکی از مناطقه کشت دانه روغنی آفتابگردان می باشد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید