شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

یکی از فعالان رسانه ای استان گلستان در یادداشتی در پی سقوط پرواز تهران به یاسوج شرکت هواپیمایی آسمان؛ در یادداشتی آورده است؛ آسمان در آغوش دنا آرام گرفت.

فعال رسانه ای استان گلستان در گرارشی به نا امن بودن شبکه های اجتماعی اشاره کرد و افزود: جاسوس دشمن در فضای مجازی نباشیم.

با افزایش تعداد دانشجویان و همچنین بالا رفتن آمار دختران متقاضی تحصیل در مراکز عالیه دانشگاهی،به تعداد جمعیت بیکار در طیف بانوان جامعه، افزوده شده است.

فرمانده انتظامی استان گلستان در یادداشتی آورده است؛ امروز جمهوري اسلامي ايران در منطقه و در دنيا داراي قدرت و اقتدار است، داراي عزت است، اين اقتدار و عزت حاصل خون شهداي گرانقدر، مجاهد، ايثارگر و از خودگذشتگي مردم غيور ايران است.اين موفقيت ها و پيروزي ها كه پشت سر هم در منطقه اتفاق مي افتد، با نقش مديريتي جمهوري اسلامي ايران به دست آمده است.

مساله ای که این روزها جامعه ما به خصوص نوجوانان و جوانان را تهدید می کند، روی آوردن به پرورش اندام و مکمل های نیرو زا به جای ورزش است که استقبال از آن به شدت دیده می شود.

یکی از تحلیلگران بازار مسکن به تاثیر افزایش صدور پروانه‌ ساختمان بر نرخ مصالح ساختمانی و اجاره بها پرداخته است.

کارشناس مسائل اقتصادی در یادداشتی به هزینه های دولت، مالیات ها و رکود اقتصادی پرداخته است که موضوعات مهمی در تحلیل خود آورده است.

یکی از جوانان شهرستان بندرگز توانسته ایت با وجود سنگ اندازی های دیگران، کارگاه پرورش قارچ در محل زندگی خود دائر کند و درآمدی بالغ بر یک میلیون و پانصد الی دو میلیون تومان داشته باشد.

گلستان با دارا بودن رتبه دوم تولید گندم کشور متأسفانه از صنایع مرتبط با فراوری گندم در استان محروم است در حالیکه ایجاد صنایع فرآوری مرتبط با گندم می‎تواند زمینه‌ساز اشتغال و رونق تولید در این استان محروم باشد.

سنگک نوعی نان است که روی سنگ‌ریزه‌های داغ در تنور تهیه می‌شود. این نان که به دلیل قدمت و رواج پخت آن در کشور به نان ملی معروف است سابقه‌ای طولانی در ایران کهن دارد و برخی مورخان مبدا تولید نان سنگک در کشور را پیش از اسلام می‌دانند.

آذر آخرین نسیم های پاییزی خود را به دل کوه و دشت می فرستد و شادمانه در انتظارعروس یلدا که با پیکی از شادی و امید در راه است ، با غروب وداع می کند.

یکی از اساتید برجسته اقتصادی استان گلستان در بخش دوم تشریح وضعیت اشتغال و بیکاری استان گلستان توضیحاتی را ارائه کرده است که میتوان به بخشی از این وضعیت مهم در استان پرداخت.

بیش از 6 ماه از باز شدن دروازه‌های قطر به سوی کشورهای منطقه به‌ویژه ایران و ترکیه می‌گذرد. گرچه این دو کشور به صورت همزمان به این فرصت دست یافتند اما موفقیت ترکیه در بازار قطر بسیار چشمگیرتر بوده است. از سوی دیگر در حالی فعالان اقتصادی ایرانی برای حضور در این بازار با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند که کالاهای ترک از مسیر ارزان ایران به قطر صادر می‌شوند

کشور ایران با وجود انواع و اقسام منابع معدنی و نفتی و کشاورزی به عنوان یکی از بکر ترین مکان های دنیا برای اقتصاد می باشد و در این گزارش به چگونگی اقتصاد ایران خواهیم پرداخت که به کجا سیر می کند.

تحلیلگر اقتصادی استان گلستان در یادداشتی آورده است: کاهش نرخ بیکاری و شکوفایی اقتصادی استان گلستان باید به سمت فعال نمودن بخشهای کشاورزی و گردشگری و نیز صنایع تبدیلی با تاکید بر صنایعی که ماده اولیه و نهاده مورد نیاز آن در این استان تولید شده باشد، حرکت کرد که از این رهگذر قادر به کاهش نرخ بیکاری هم در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی و هم غیر دانشگاهی شویم.

در حالی که طی هفته‌ گذشته قیمت تخم مرغ افزایش یافته بود و در برخی از نقاط پایتخت به شانه‌ای ۱۵ هزار تومان و دانه‌ای ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان رسیده بود،مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم‌گذار، عامل این گرانی را تصمیمات نادرست برخی از دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان دانست و اعلام کرد که به زودی با توزیع تخم مرغ ارزان قیمت، بازار متعادل می‌شود.

بانک مرکزی عامل اصلی برگشت ۱۳ هزار میلیارد تومان چک در مهرماه را اعلام کرد.

با وجود گذشت بیش از دو ماه از آغاز سال زراعی جدید هنوز دولت نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را اعلام نکرده و کشاورزان و گندمکاران همچنان سردرگم و بلاتکلیف مانده‌اند که سرانجام دولت چه تصمیمی در این زمینه اتخاذ خواهد کرد.

متاسفانه از نوع تغییرات و درخواست های بعضی نمایندگان مجلس با تاکید بر تغییر فرمانداران و بعضی روسای ادارات بوی تند سهم خواهی و آغاز صف بندی رقابت های انتخاباتی سال ۹۸ و فعالیت های زودهنگام انتخاباتی به مشام می رسد که نه تنها بزرگترین فرصت مدیریتی را از دکتر هاشمی سلب می کند بلکه استان را تحت تاثیر چنین ویروس مختل کننده ای از امتیاز ویژه مدیریتی وی عملا محروم خواهد کرد.

روستای سرکلاته خرابشهر از دیرباز در بحث حمل و نقل مسافر دچار مشکل بوده است و این مشکل مختص به امروز نیست هر چند مشکلات در هر دوره ای متفاوت بوده است.