شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

نظر شما درباره استفاده از پیام رسان های داخلی چیست؟

بانک مرکزی عامل اصلی برگشت ۱۳ هزار میلیارد تومان چک در مهرماه را اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ در مهرماه 1396 در کل کشور بالغ بر 1.5 میلیون فقره چک به مبلغی حدود 126 هزار میلیارد ریال به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است. در واقع در کل کشور از نظر تعداد 97.2 درصد و از نظر مبلغ 96.4 درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است.

در ماه مورد گزارش، در استان تهران حدود 517 هزار فقره چک به مبلغی بالغ بر 67 هزار میلیارد ریال به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است. در واقع در استان تهران از نظر تعداد 96.5 درصد و از نظر مبلغ 96.0 درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است.

در ماه مذکور در بین سایر استان‌های کشور، بیشترین نسبت مبالغ چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی به کل مبالغ چک‌های برگشتی در استان به ترتیب به استان‌های بوشهر (98.5 درصد)، هرمزگان (98.4 درصد) وایلام و یزد هر یک (97.9 درصد) اختصاص یافته است و استان های خراسان جنوبی (83.8 درصد)، مرکزی (93.6 درصد) و سیستان و بلوچستان (94.5 درصد) کمترین نسبت مبالغ چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی به کل مبالغ چک‌های برگشتی در استان را به خود اختصاص داده است.

636481543340883082

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها   

0 #1 ضرر کرده 1396-09-15 21:20
این خبر
یعنی
اقتصاد کلان دچار بیماریهای عفونی و غیره شده

چرا باید وضعیت کشوری ثروت مند اینگونه شود؟

چرا باید جامعه با رکود اقتصادی مواجه شود ؟

من خودم یکی از آسیب‌دیدگان بزرگ این فاجعه هستم
در واقع در کمال ثروت اما بازاری برای فروش تولید نیست .
وقتی ساختمان با رکود مواجه شود
یعنی بیش از هزاران شغل در وضعیت قرمز قرار گرفت است
این زنگ خطر غریب به پنج سال است که صدای آن بلند شده و گوش همه راکرکرده
و دیگه انگار صداش شنیده نمیشه ...
من که حداقل ده پیمانکار با کلی نیرو در ساختمان به کار می‌گرفتم اکنون بخاطر همین رکود اقتصادی زمینگیر و به نوعی فلج اقتصادی گرفتم .
خدا به داد دیگران برسد ....
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید